bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

Восьма звичка. Стівен Р. Кові. #КСД, 2017

Чи варто читати цю книгу тим, хто ще не засвоїв сім попередніх звичок високоефективних людей з одноіменної криги цього автора? Як стверджує сам Стівен Кові, праця над собою і розвиток корисних звичок триває протягом всього життя, навіть у нього, і без тієї необхідності високоефективної людини, коуча, професійного тренера з лідерства і особистого самовдосконалення. Тож, так, читати «Восьму звичку» варто і менш успішним, але налаштованим на зміни особам.

Отже розкриваю секрет змісту книги: як віднайти свій «голос» і допомогти іншим віднайти свій.

Голос тут визначений в сенсі шляху, покликання, балансу життєвих сил і прагнень, розуміння того, хто ти є і де твоє місце, в чому полягає сенс твого існування.

Допомогти іншим – знайти ресурси і можливості пояснити і навчити людей поряд змінюватись, шукати себе, не зупинятись. Надихати власним прикладом, забезпечувати безперешкодний доступ до знань.

Як і попередня книга, ця містить безліч прикладів з життя, порад і навіть технік, які мають допомогти розвинути в собі необхідні якості. Якісною характеристикою номер один, що її наполегливо пропагує автор – це високоморальність, надзвичайно високі вимоги до себе, як до гідної людини, порядного члена суспільства. Тільки маючи чисту совість можна переконати інших у власному лідерстві, «повести за собою».

Другу половину книги я читала з меншою увагою і зацікавленням, адже в ній здебільшого йшлося про практичне застосування восьмої звички у бізнес середовищі, організаціях з великою кількістю персоналу, де питання нових лідерів думок в сучасному висококонкурентному середовищі є питанная успіху або провалу будь-якої компанії. Автор наголошує, що нова епоха мудрості потиснула індустріальну епоху з її ключових позицій. Сьогодні головну роль у продуктивності організацій відіграють інтелекти і моральні принципи, а не здатність сліпо виконувати накази.

Загалом книга корисна всім, хто прагне досягти успіху і бути ефективним на роботі і вдома.

Оцінка 4 з 5. Забагато покищо не актуальної для мене інформації щодо керуванням кадровими ресурсами, місіями і цінностами компаній.

Напишіть відгук