bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

Син, Філіпп Майер, видавництво Віват, 2017

Історія однієї сім’ї майже двохсот річної довжини, головним стрижнем (і головним оповідачем) якої був Ілай Мак-Каллоу. У тринадцять років хлопець переживає страшну трагедію, що стається просто переж його очима. 1849 рік, загін індіанців-команчів вдираються до його будинку на ранчо батька, гвалтують і вбивають мати і сестру, а його і старшого брата беруть у полон. Згодом, дорогою до поселення, брата теж вбивають. Виконуючи найтяжчу роботу раба у сім’ї свого полонителя, згодом покровителя і названого батька, Товашея, Ілай згодом здобуває гідне місце серед воїнів племені, користується повагою і любов’ю. Та після того, як майже всі індіанці помирають від епідемії вітряної віспи, хлопець, вже шістнадцятирічний, змушений повернутися до “білих” і цивілізації. Повертається, жорстоким відлюдником, холодно кровним вбивцею і цілеспрямованим підприємцем. Рейнжер, військовий Конфедерації, скуповувач земель, скотар, і власник величезного рачно, а згодом і заможний нафтовик – ось такий шлях чекає на хлопця-сироту попереду в те буремне і криваве століття американської історії.

Та книга містить і інших героїв-оповідачів. Син Ілая, Пітер, виявляється надто людяним і чутливим, аби сприймати характер батька з пошаною і розумінням. Він неймовірно страждає, відштовхує від себе все батьківське, і зрештою тікає, полишивши статки і родину. Джинні Мак-Каллоу. Єдина жінка, голос якої чути в цій книзі. Правнучка Ілая, яка просто обожнювала його за життя, із захопленням слухала оповідки праділа і намагалась у всьому його наслідувати. Джинні успадкувала не лише статки, землі і нафтові свердловини, а й характер, жорсткий, непоступливий, “чоловічий”. Вона доживає до глибокої старості і помирає в самотності.

Сімейна сага, яка містить багато історичних фактів і описів, сцени насильства, реалістичні описи характерів і поведінки певних осіб під час буремних подій в їхньому житті.

Найцікавішою частиною книги для мене виявились описи життя індіанців, їх звитаїв і традицій, ставлення до полонених, жінок, і в решті решт, те, чому і як саме вони були винищені в Америці, на своїй рідній землі.

Моя оцінка 5 з 5. Надзвичайно цікава книга, тема і стиль письма автора. Філіпп Майер по праву став фіналістом Пулітцерівської премії саме за цей твір.

Напишіть відгук