bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

Команда команд, Стенлі МакКрістал, видавництво Моноліт, 2018 (фото з сайту http://bizz.monolith.in.ua )

Бізнес література від генерала армії США? Гм…цікаво.

Стенлі МакКрістал, як людина (і керівник) зі справді проактивною життєвою позицією, був змушений замислитись і дослідити структуру управління загонами спецпризначенців і військових фахівців і  згодом докорінно змінити не тільки принципи керування і організації, а й домогтися переваги (перемоги) над надзвичайно небезпечною гідрою – терористичною організацією АКІ, що на час його служби діяла в Іраку.

АКІ, за його висновками, мала надсучасну структуру розподілу завдань і їх виконання, хаотичну ієрархію управління і безліч сам-собі-командирів. Цей безлад мав, на перший погляд, зробити цю організацію нестійкою, а знищення її за участю ідеально вишколених і найкращих військових було лише короткотерміновим питанням часу. Натомість цього не сталося. АКІ з кожним днем ставала все потужнішою. У чому ж річ?

Відповідь криється у тому, що відбувається у сучасному, глобальному світі. Доступний і надшвиткий обмін інформацією зробили терористів гнучкими, комунікабельними і обізнаними діячами, даючи їм можливість співпрацювати один з одним злагоджено, без будь-якою вказівки “зверху”. Їм виявилось достатньо лише бачення спільної мети.

Ось такі висновки зробив Стенлі МакКрістал і спробував розгледіти вади, здавалося б, ідеальної підпорядкованості і системі протоколів армії США. Виявилось, вона відчайдушно застаріла. І для того, щоб і надалі перемагати противника, необхідні докорінні зміни – авторитарність, бюрократія, жорстка конкуренція ціною загального блага, перекладення відповідальності, відмова розширювати коло обов’язків мають відійти у небуття.

“Команда команд” – це плід праці кількох співавторів, але саме МакКрісталу належить основна її частина – власний досвід автора. На прикладах не лише “з життя солдата”, а й світової історії, досвідах успішних і неуспішних компаній, громадських організацій, генерал МакКрістал доводить, що саме побудова рівних стосунків, співзалежностей, довіри, спільного бачення місії, візії, цінностей є запорукою успіху. Саме створення команди професіоналів допоможе втриматись у сучасному нестійкому бізнес середовищі. Ті ж принципи стосуються і громадського життя. Команда команд – це організація командної (чит. відданої, продуктивної) роботи менших команд спеціалістів. Лише завдяки тісній співпраці активних, розумних, допитливих і відповідальних людей можна розраховувати на успішне творення майбутнього.

Оцінка 5 з 5. Це не звичайна бізнес налаштована книга, а сповнена життєвих прикладів, реальних історій і влучних висновків, навіть карколомних пригод!, праця. Цікаве читання.

З питань придбання книги : http://bizz.monolith.in.ua/ru/books/komanda-komand

Напишіть відгук