04.03.2018 один вихідний день

Неділя і п’ята ранку – особлива подія, бо зазвичай, щоб прокинутись у цій порі, потрібна неабияка поважна причина. І в мене вона є: виробити звичку і мати від того ефект успіху. З цими вмовляннями я примушую свій організм поставити ноги на підлогу, підвестись і піти в душ.

Виявила, що серйозним випробуванням для мене є не починати на автоматі займатися хатніми справами у цей ранній ранковий час. Бо ж єдиний вихідний наче створений для того, щоб прибрати неприбране, помити не помите, складати розкидане. Доводиться примусом себе зупиняти і нагадувати, що я встаю так рано не для того, щоб бути ще кращою господарочкою.

Для чого ж тоді? Щоб бути кращою версією себе. І ідеально чисте приміщення, і гарно складений одяг (бажано сортований) не в пріоритеті.

Ще одна відмінність вихідного – родина спить довше, отже в мене ще більше часу на свої вподобання.  Першим прокидається Петро. Запитує, чи не йти сьогодні в садок, голосно каже “ула!” і знову засинає, будить Семена. Семен загортається у плед, сідає мені на коліна, притуляється, засинає. Потім Григорій перебирається зі свого ліжка під бік до татка, питає, чи не йдемо в садок. Миколай, як завжди, ще не відкривши очі питає: “Мам, що ми будемо їсти?”, але ще довго не встає. Останнім в цей день прокидається Ваня. “Багатодітний татко 80-го рівня”  – він міцно спить коли по ньому стрибають і галасують троє дітей. В- витримка, Д – досвід 🙂

Готую обід. Ідемо на двір. Діти насолоджуються зимовою погодою: снігові замети і майже плюсова температура. За годину всі мокрі і задоволені вже розкладають мокрий одяг і взуття на батареї. Денний сон відмінився- сусіди роблять ремонт виключно вихідними днями, зараз у них “гучна” стадія, щось пов’язане з перфоратором, стіною і трубами. Поки діти дивляться мультфільм (Льодовиковий період, Ера динозаврів, домашній попкорн) знімаю одразу три відео про книги. Протягом робочого тижня не буде можливості це зробити за денного світла. Тому видихаю і вперед. На вечерю в нас – рулети з капустою і рулети з грушевим варенням, чай. Не надто корисно, але дуже смачно.

Завтра в школу і садок. Тож ввечері ще: англійська, віршики на ранкове свято, збирання рюкзака, купання, а перед засинанням розмови про життя. “Мама, чому коли на мене кричать, командують, ображають, я не можу це зупинити?” – “Я розумію, про що ти. Зі мною теж час від часу так стається. Нам потрібно навчитися керувати тим, що відбувається. Я тобі розповім, як це можна зробити. Поміркуй.”

Напишіть відгук