13.03.2018 про освіту

Актуальне і болюче питання – школа. Кожного дня не дають мені спокою думки про те, де і як вчаться мої діти (Миколай у другому класі, Семен восени почне з першого). Головними недоліками сучасного шкільного навчання можу назвати залякування і оцінювання, і залякування через оцінювання. Та список цей можна продовжувати до незкінченості.

Вчора отримала від видавництва #Літопис книгу Кена Робінсона “Ви, Ваша дитина і школа”, яка лише днями буде доступна на Amazon , а в квітні вийде перший в світі переклад, і це буде книга українською, яку я одразу ж і почала читати. Тож можна бути впевненими, що питання освіти – одне з найважливіших для мислячих людей в усьому світі, глобальному і високотехнологічному, який стрімко змінюється.

Цілком очевидний факт, що майбутнє навчання  – за безперервною самоосвітою, генеруванням ідей і їх реалізації. Байдуже, чи це паперовий макет міста, чи стартап на мільйон. Як навчити дітей вчитися? І найболючише: як захистити їх від наслідків навчання у пострадянській шкільній системі?

Продовжую читати, думати і шукати відповіді. Обов’язково їх знайду, лише б не запізнитись…

Всім гарного дня! 🙂

Напишіть відгук