bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

В кожного з нас є ця жаба. І її треба з’їсти. Зараз.

Неприємна справа, потрібна і важлива. Проект, який наче камінь на шиї не дає дихнути. Стан здоров’я, яким нарешті варто перейматись. Мрія, яка з кожним роком лише віддаляється. О так, всі ми маємо “жаб”. А Брайан Трейсі має діючі інструменти, “столове срібло”, і рецепти приготування, аби допомогти нам зробити власний “just do it” і пишатись собою.

Автор – надзвичайно популярний у світі бізнес-тренер, один з перших коучів з тайм-менеджменту, мотиватор і “надихатор” мільйонів і мільйонів людей до самовдосконалення. (Google вам у допомогу, якщо буде цікаво дізнатись більше). А його книга здалася мені надзвичайно доступною, простою, базисною для тих, хто робить перші кроки. Та для досвідчених шукачів мотиваційно-літературної підзарядки знайдеться пожива для нагадувань, роздумів і наступних кроків.

Отже двадцять один крок (спосіб, пункт) цього стислого, але змістовного практичного порадника містить наступне:

 1. Накрийте на стіл. Ну тут зрозуміло – обміркувати, визначити і записати ціль. (ставлю собі + за виконання);
 2. Заздалегідь плануйте кожен день. Трейсі стверджує, що ретельне планування заощаджує час на виконання. Важко не погодитись. (з цим в мене поки що не все ідеально, але я рухаюсь до мети 🙂 ).
 3. До всього застосовуйте правило 80/20. Цей розділ потрібно буде ще раз перечитати, але сенс у тому, що 20% діяльності дають 80% результатів. Тож варто зосереджувати свої сили і час на ось цих золотих двадцяти. (ох…ну треба ще раз перечитати і пару годин подумати на сенсом цього розділу).
 4. Думай про наслідки.  Тут про те, що найважливіші завдання, їх виконання або невиконання, несуть найсерйозніші наслідки, позитивні чи негативні, для життя і роботи. Пам’ятаймо про це.
 5. Займайтесь творчою прокрастинацією. (дивне слово, яке часто зустрічаю останнім часом). Справ багато, всього не переробиш. Тож, на неважливе заб…  не звертай уваги і не витрачай час, відкладай на потім і таке інше. Тільки “жаби” мають пріоритет. Див.пункт 1.
 6. Постійно використовуй метод АБВГД. Зрозуміло, так? Розташуй за цінністю і важливістю і виконуй по черзі.
 7. Зосередьтесь на сферах ключових результатів. Знову те саме.
 8. Скористайтесь законом трьох. Сконцентруйтесь на трьох речах, які відповідають за 90% вашої ефективності. Це допоможе вивільнити час для сім’ї та особистого життя (хм, у мене сім’я і є особисте життя, тож мені легше 😉 ).
 9. Перед початком ретельно готуйтесь. Ну тут таке. Якось мій чоловік сплатив за річний абонемент у басейн, підготував необхідне спорядження для плавання, але відвідав це місце лише кілька разів. 🙂 Але серйозно, підготовка вадлива.
 10. Рухайтесь від бочки до бочки. Крок за кроком, крок за кроком. І буде вам щастя.
 11. Удосконалюйте свої ключові навички. Вчитись потрібно вічно. А в даному контексті, вчити все що стосується жаби і її поїдання – навчальні програми, додатки, книги, форуми, тренінги, спілкування з професіоналами, тощо.
 12. Використовуйте свої особливі таланти. Що вам найкраще вдається і в чому ваша сила? Наприклад, я симпатична, витривала і часом зарозуміла. Поки що не уявляю, як це застосувати для своїх “жаб”. Ось над чим варто розмірковувати.  🙂
 13. Визначте свої перепони. Визначити, що вас обмежує, що заважає рухатись, і максимально вплинути на їх подолання.
 14. Тисніть на себе. Уявіть, що потрібно терміново покинути все і виїхати на кілька місяців. Щоб перше ви завершили одразу. Зробіть це.
 15. Максимізуйте свої особисті цілі. Які години для вас найбільш продуктивні? Заплануйте на цей час найважливіші справи.
 16. Мотивуйте себе діяти. Оптимізм і віра у власні сили нам у допомогу.
 17. Позбудьтесь технологічного рабства. Найважче побороти звичку перевіряти пошту і повідомлення із соцмереж щопівгодини. Працюю над цим.
 18. Діліть завдання на частини. Тут зрозуміло – їсти жабу шматками і по черзі.
 19. Створюйте великі блоки часу. Плануйте день так, щоб на виконання значних завдань залишався великий проміжок часу.
 20. Розвиньте відчуття крайньої необхідності. Необхідно виконувати складні завдання швидко і наполегливо.
 21. Виконуйте завдання по одному. З цим складно, бо хочеться переробити все й одразу. Але, звичайно, від мультизадачності зазвичай страждає якість і розтягуються терміни виконання. Тож останній пункт цілком слушний. Залишилося працювати над собою.

“Зробіть це! З’їжте вашу жабу!” (С)

Книга займає своє почесне місце у моїй (електронній) бібліотеці і заслуговує на оцінку 5 з 5.

Напишіть відгук