bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

Книги і поради про ранній початок дня дуже надихають. Коли уявляєш, яких саме результатів можна було б досягти, прокидаючись на пару годин раніше, одразу хапаєшся за цю ідею і мершій втілювати особистий виклик у життя.

Так було зі мною. Я досягла певних успіхів, здобула бажані звички. І ось ще п’ять пунктів, які, на мій погляд, обов’язкові для виконання. Інакше чудовим ранкам загрожує перетворитися на тортури.

 1. спати

Кількість годин для сну має значення. Для мене ідеальний стан речей – сім годин. Вісім краще. Але і сім достатньо. Менше – і завдання ускладнюється, настрій погіршується, загальний стан опиняється у режимі “легкий песиміст”. Та для того, щоб прокидатись о 5 ранку, потрібно засинати не пізніше 22-ої години вечора. І з цим найбільше труднощів. Особливо коли інші члени родини живуть не за твоїм  розкладом. Тож працювати доводиться саме над вчасним початком сну, а не над його завершенням.

2. вставати рано 

Можливо колись це звучало дико для мене – прокидатись щодня о п’ятій. Нині це вже звичка. Я чекаю на ранкові години протягом попереднього дня, планую їх, задоволена, що встигаю зробити важливі особисті справи саме рано вранці. Але. Цей мозок. Все одно, найперші думки, після сигналу будильника: “ще хвилиночку”, “ще десять хвилиночок”, “краще сьогодні довше поспати”, “немає куди поспішати”, тощо.

Є одна штука, яка допомагає не піддаватись. До тепер не розумію, як вона насправді працює, та все ж.

Виявляється, мозку, щоб перемикнутись з рефлексу (підсвідомої звички) на більш глибоке мислення потрібно п’ять секунд. (Не питайте, звідки я це знаю, бо то довга розмова 🙂 ). Так ось. Для того, щоб “врубити” свою мотивацію і нагадати собі, нащо взагалі ви збирались раненько розпочати день, треба (та-дам!) порахувати до п’яти!

Кажу вам, я не знаю чому і як, але це працює. Спробуйте.

3. фізична активність

Коли ще очі не розплющені, а сонливість не поборена, мозок підкидає різні варанти виправдань, чому саме сьогодні варто пропустити пробіжку і залишитись у ліжку. Їх різноманітність вражає: від “шкарпетки не пасують до вбрання” до “дощ стоїть на заваді”. Мені допомагає не піддаватись на провокації думка про кінцевий результат. Після пробіжки я відчуватиму: а) приплив енергії; б) задоволення від виконаної обов’язкової справи. Отже концентруюсь на цих двох бонусах і піднімаюсь.

4. сніданок 

Так, це важливо. Більшість про це знає і регулярно снідає зранку. Я ж з тих людей, хто ніколи не мала такої звички, аж поки мій організм після (ого! я порахувала!) чотирьох місяців ранніх ранків нарешті перебудувався і ближче до сьомої ранку вимагає їжі. Це ще один крок до повноцінного здорового життя. Записую собі у перелік цьогорічних досягнень.

Отже, лайфхак : щоб з’явився апетит – кілька місяців активності зранку і результат не забариться 🙂

Сніданок зробить початок дня ще продуктивнішим – поновить сили, додасть оптимізму і бажання керувати світом 😉

5. М – мотивація

Так. Цей пункт п’ятий.

Звичайно, вирішити прокидатись рано можливо лише за наявності цієї славнозвісної мотивації. Та з часом, будь-яка мотивація, тим більше, якщо вона не має швидких і легких результатів, згасає. Ось тут і починається справжня боротьба. Допомагають зберігати відповідну “налаштованість”:

 • книги з саморозвитку;
 • дві-три найголовніші цілі на найближче майбутнє, про які постійно пам’ятаю і нагадую собі протягом дня;
 • перегляд відео на YouTube (обов’язково англійською!) коучів і тренерів з особистої мотивації, бюджету, мінімалізму, тощо;
 • бажання бути сильною в усіх сенсах 🙂 ;
 • жити до ста років всім на зло 😉 .

Написала, прочитала, отримала додатковий заряд позитиву і енергії . Чого і вам бажаю.

Гарного дня! 🙂

#100днів_пишу_12

2 thoughts on “П’ять умов чудового ранку

 1. Для мене прокидатись о 5 чи 6 ранку – просто за межами реальності. Скільки не пробувала, завжди щось не виходило.
  От тепер захотілось знову випробувати свої сили і все таки довести задумане до кінця.
  Дякую Вам за цінні поради і додаткову хвилю мотивації. Своїм прикладом Ви надихаєте стати краще. 🙂

  1. Дякую за позитивний відгук! 🙂 За моїми спостереженнями, для того, щоб прокидатись рано, потрібна справді сильна і стійка мотивація. Окреслити мету, переконати себе, що її можна досягти тільки прокидаючись раніше – і вперед! Бажаю Вам успіхів і суттєвих результатів! 🙂

Напишіть відгук