bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

Високий рівень знання англійської мови – наріжний камінь сучасної людини, що за прикрим збігом обставин, не мала досвіду спілкування цією мовою від народження. Фахівці з розвитку і навчання дітей наполягають, що існує певне вікно можливостей для вивчення англійської, коли у ранньому віці найкраще засвоюються знання з іноземної мови. Найкраще і найлегше. Наприклад, у вісімнадцять років засвоювати матеріал в два рази складніше ніж у десять.

Тож не дивно, що батьки намагаються як найраніше “прищеплювати” любов до англійської своїм нащадкам. “Нехай тобі буде легше ніж мені свого часу” або “я свого часу не довчив, а зараз був би оно яким успішним”, тощо.

Подібні аргументи і усвідомлення маємо і ми з чоловіком. Як батьки чотирьох нових людей, розуміємо важливість мовних навичок і бажаємо долучитись до загального марафону “дай своїй дитині шанс на краще майбутнє – вкладай свій час і гроші в уроки англійської!” 🙂

На практиці виходить, що робимо в цьому напрямку не так багато. Завжди знайдуться батьки, які є наполегливішими, завзятішими, турботливішими ( і різні всякі там ще -шими).

Ось що саме на нашому досвіді застосовано (далі перелік 🙂 ).

  1. Книги англійською з раннього дитинства. Завжди за можливості і часто випадково купувала (і купую) книги англійською для дітей. Зазвичай завдяки Секонд Генду, де ці скарби раніше продавались в асортименті і, здається, мало кому були потрібні. Зараз маємо цілким пристойну бібліотеку, яку час від часу перечитуємо разом з дітьми.
  2. Англійська в дитячому садку. 150 грн на місяць – саме стільки коштують уроки по 25 хвилин два рази на тиждень у всіх вікових групах, починаючи з молодшої. Вчителька з приватного закладу відвідує наш садок двічі на тиждень і протягом другої половини дня проводить заняття в групах по 5-8 дітей. Результат  – доволі непоганий початковий словниковий запас і практика вимовляння іноземною мовою. Троє наших дітей вже мають такий досвід, з наступного року і четвертий до них долучиться :).
  3. Фільми, мультфільми і YouTube англійською. Якщо є вибір і якщо це контент вже переглядали українською, чому б не переглянути ще раз , але вже мовою оригіналу? Так само в Youtube є величезний сегмент англомовного відео для дітей, від найбезглуздіших роликів за участю іграшок до цілком корисних навчальних програм і серій з корисним матеріалом.
  4. Англійська в школі. Вивчення іноземної мови з першого класу – done! 🙂 Миколай відвідує державну спеціалізовану школу з поглибленим вивченням англійської. З вересня до нього у цій школі приєднається Семен. Звичайно, у нас, батьків, є сумніви чи достатнє навантаження на уроках англійської і чи прийнятні ті результати, що маємо. Тому вдома, після школи, приділяємо особливу увагу перевірці набутих навичок саме з англійської в першу чергу. Поки що все гаразд :).
  5. Літній табір у школі англійської мови. Цьогоріч маємо перший досвід відвідування такого табору у середмісті у літній період. Майже випадково натрапилаа я на оголошення про набір дітей у денну восьмигодинну групу при школі англійської мови #GreenCountry , що неподалік від мого офісу. Ми як раз підшукували зручні варіанти (зручні і не захмарно дорогі) для того, щоб не втрачати час літом і мати трохи додаткової практики з англійської для нашого, поки що єдиного, школяра. Ось так ми і обрали цю пропозицію – два тижні з 9.30 до 18.30, 4 години мови/4 години розваг, триразове харчування, прогулянки середмістям, нові знайомства, друзі і… мама майже поряд :)).

Що ще? Що ще можна додати до вже наявних дій не шляху “прищеплення”? По перше, звісно, покращувати свій власний рівень англійської. Бо незабаром діти наздоженуть маму і  будуть зверхньо хмикати, типу “що за невігластво?! Ти що не знала цього слова?! ” (Yes. It is my big fear! :)) ). По друге, маю додатковий перелік цілей на найближче майбутнє, до яких варто рухатись:

  • закордонний досвід. Це просто: плануєш мандрівку – купуєш білети – летиш – на Тайм Сквер роззираєшся навколо і промовляєш “Ось, діти, чому варто знати англійську!”.
  • самостійне читання. Буктьюбери у моєму обличчі рекомендують: читання корисне для вашого здоров‘я. А читання англійською має доведений подвійний суперефект.
  • англомовне середовище у середмісті. Hunting – звичайна практика пошуку співрозмовників :))). Якщо серйозно, в Києві є безліч можливостей знайти ( безкоштовно!) англомовне середовище для дітей ( і дорослих). Треба лише поставити собі за мету віднайти ці осередки і збіговиська, і … спілкуатись, спілкуватись й спілкуватись. :))

А який досвід є у вас? Буду вдячна за відгуки і поради!

#100днів_пишу_14

Напишіть відгук