bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

Пекельний тиждень. Ерік Бертран Ларссен. Моноліт-біз, 2017

“Чи може бути мій тиждень ще пекельнішим ніж завжди?” – подумала я, з цікавістю розглядаючи примірник з портретом автора на обкладинці. “Які розумні очі! Погано точно не порадить” – вирішила я і взялася за читання.

Ні, Ерік Бертран Ларссен, як з’ясувалось, не збирається оголосити мене салагою і показати, що означає бути справжнім спецпризначенцем у буремному світі сучасних надшвидкостей. Не збирається він і стверджувати, що за сім напружених днів, насичених тренуваннями тіла, мозку і духу, кожен здобуде суперсилу і реінкарнується у нову версію себе. Та все одно, його книгу сміливо можна назвати покроковою інструкцією “витягання” себе з болота будденості. Тож, якщо вам потрібен струс і чіткий стимул на зміни власного життя – вам сюди.

П’ять балів за структуру. Перша частина книги – підготовка. Що, як і де слід зробити, зрозуміти і запланувати. Сім кроків:

 • Не бійся скрути. Ключове слово – не бійся. Виходити з зони комфорту надзвичайно корисно.
 • Підготуй свій мозок. Налаштовуємося на позитив і продуктивність.
 • Зміцни зв’язок між розумом та тілом. Спорт,медитація, здорове харчування вам у допомогу.
 • Збери відгуки. Корисна вправа для того, щоб побачити себе зі сторони і зробити висновки, які можуть вплинути на наступний крок.
 • Визнач цілі. Бути обізнаним у своїх бажаннях, визначити мету, обрати шлях її досягнення.
 • Візуалізація. Тримаємо картинку кінцевого результату в голові. Наприклад. Літо.Ранок. Галявина на верхівці гори десь на узбережжі Ісландії. У вас у руках бокал ігристого (тут можливі варіанти). Два непрочитаних повідомлення. Перший – вітаємо з призначенням на посаду топ-менеджера корпорації; другий – мамо/тато, мене запрошують до Гарварду, Стенфорду і МТІ. Не можу обрати. Допоможи.
 • Розробити програму. Об’єднуємо знання з попередніх кроків і складаємо детальний план дій.

 

Друга частина книги – безпосередньо пекельний тиждень – сім днів на повну.

 1. Приборкуємо силу звички. Було приємно відзначити, що зі звичкою прокидатись і засинати рано в мене особисто все гаразд. Та список тих, що ще хотілося б змінити довгий.
 2. Входимо в образ. Окрім безпосередніх інструкцій, цього дня Ларссен пропонує цікаву практику (до речі, вперше зустрічаю таку пораду у мотиваційній літературі): обрати собі фразу-вимикач, що допоможе швидко налаштовуватись на потрібну хвилю. Наприклад, перед важливим виступом чи зустріччю вголос проспівати “I am woman and I am strong!” або оголосити “ Я – беркут, і це моя скеля!” :))) Ларсен б’є себе в груди і гарчить (чи то кричить) як Тарзан :)) . Після такої процедури легко “згадати все” і налаштуватись на перемогу над оппонентами чи власним страхами. Треба спробувати.
 3. Управляємо своїм часом. Тайм-менеджмент, або “Ні” бездумному блуканню соцмережами. Та інші корисні поради.
 4. Виходимо із зони комфорту. У четвер – не спимо 24 години і залишаємося продуктивними. Як? Ерік Бертран радить розписати всі активності з точністю до години.
 5. Відпочинок і відновлення. Якісний і довгий сон.
 6. Контролюємо внутрішній діалог. Залишатись “на світлій стороні”, бачити результат у перспективі.
 7. Осмислюємо життя. Шукаємо нові джерела мотивації: пам’ятаємо, що смертні, беремо приклад для наслідування, формалізуємо цінності.

 

І останній розділ присвячений перевірці досягнень через три, шість і дванадцять місяців.

 

Оцінка 5 з 5. Вартісна книга, нестандартний підхід. Обов’язкова до практичного застосування напередодні нового року 🙂 .

#100днів_пишу_15

Напишіть відгук