bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

Заборонений плід, Лів Стрьомквіст, Видавництво “Видавництво”, 2019

Заборонений плід

Книга про свободу. В першу чергу.

По друге, про жіночу анатомію.

І по третє, вона про міфи, забобони і культуру в цілому.

Те, що авторка цієї книги зі Швеції, зайвий раз підтверджує славу цієї країни, що стоїть в авангарді боротьби за право оприявнювати правду, визнавати її, називати речі своїми іменами. Та й боротьба в тій частині світу, здається, давно минула. Залишилась лише творчість і пошуки нових способів цікаво донести інформацію.

Наче насміхаючись з усієї решти світу, більша частина якого ще й досі перебуває у темних часах свого особистого середньовіччя, графічний роман про жіночі органи і менструацію вперше у 2014 році публікують саме шведи, а згодом книга маніфестує перекладом різними мовами, провокуючи пурітан, релігійних і просто неосвічених людей на гостру реакцію.

Саме формат коміксу, за допомогою малюнку, фотографії і дотепних текстів (що не виключають їх інформативності), читач отримує повну картину недоліків культури, що породжують гендерну нерівність, а вона в свою чергу, накладає табу на відвертість і визнання природним жіноче тіло і сексуальність.

 Дві важливі думки, чи то враження, у підсумку:

  • Сміховинність сорому і ганьби щодо обговорення/зображення жіночих статевих органів і процесів у жіночому організмі. Включно зі збудженням, оргазмом, менструальним циклом.
  • Усвідомлення жахливого ставлення до жінок, що, через свою фізіологію і сексуальність, протягом століть потерпали від суспільства, яке у радикальності методів впливу (від страт, хірургічних втручань до знецінення за статевою ознакою).

 

Після прочитання книги залишається відчуття певного звільнення, позбавлення необхідності замовчувати природність, свою реальність.

Рекомендую книгу жінкам, дівчатамі-підліткам і її співчуваючим.

Оцінка 5 з 5. Влучний формат, сильна подача, купа вражень.

Напишіть відгук