bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

Це теж зробила вона.

Це теж зробила вона. Видавництво “Видавництво”, 2019

Друга частина і продовження розповідей про видатних жінок, українок за походженням. Саме походження визначило їх потрапляння до переліку у книзі, а не те, що вони створювали, досліджували, здобували на її теренах. І це перше, що мені хотілося б зауважити. Оскільки необхідність згадувати, а у деяких випадках і відкривати для багатьох читачів, імена (і прізвища) унікальних мисткинь, художниць, письменниць, акторок, співачок, лікарок і спортсменок, правозахисниць, громадських діячок і науковиць, тісно пов’язана зі становищем і визнанням цих жінок в Україні протягом усієї її історії. Дуже показовим є той факт, що більшість із них була змушена шукати кращої долі за кордоном, або вже народитися у сім’ях емігрантів з України. 

Другим показником, що робить цю книгу цікавою для широкої аудиторії, це, звичайно, велика кількість авторів і ілюстраторів (більше ста), які працювали над кожною сторінкою у свій особливий, креативний спосіб. Десь – це біографія з датами і хронологією, десь – розповідь про події від першої особи, а десь – художній опис найвизначнішого моменту у житті героїні. Поряд із сторінкою тексту – унікальна ілюстрація, портрет у різному стилі і форматі. Безперечно, ця “фішка” додає жвавості книзі зі, здавалося б, енциклопедичною тематикою – біографії видатних людей.

І третій важливий момент, що хотілося б зазначити, це першочергова аудиторія, для якої, як я зрозуміла з подачі і звернень у текстах, створена ця книга ( і її попередниця – “Це зробила вона”) – молодь. Дівчата-підлітки, яким часто бракує впевненості в собі і своїх силах, не вистачає віри у можливість досягнення мрії, книга “Це теж зробила вона” розповість п’ятдесят історій успіху дівчат і жінок, що завжди йшли до своєї мети, перемагали, здобували славу і визнання, не зважаючи ні на що.

 

 

Напишіть відгук