bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

“найсучасніші стратегії досягнення успіху”

Основна теза книги полягає в тому, що бути голодним митцем – це вибір, а не обов’язкова умова творення мистецтва. Побудована на дванадцяти твердженнях-протиставленнях. Таких , як:

Справжні митці не голодують. Джефф Ґоїнс. Видавництво Vivat, 2019
  1. Митець, якому доводиться голодувати, переконаний, що митцем треба народитись. Митець, який досягнув успіху, знає, що митцем треба ставати.
  2. Митець, який голодує, вдає оригінальність. Митець, який досягнув успіху, наслідує тих, хто був до нього.

Тож наступних дванадцять розділів книги присвячені розгляду, розшифровці і поясненню кожного з цих пунктів. Вони цілком зрозумілі і давно відомі. Та все ж, завдяки їх впорядкуванню та великій кількості історій успіху видатних людей (і не успіху менш видатних), отримуємо можливість засвоїти закони мистецького світу. Закони збагачення, звичайно 🙂 .

Мікеланджело, Ван Гог (так, він виявляється, теж не голодував), сестри Бронте, Толкін, Елвіс, Джордж Лукас, Led Zeppelin, Dr. Dre і багато-багато інших відомих імен автору вдалося згадати у тексті і вдало долучити кожного як приклад і доказ правдивості його висновків, щодо багатства і слави, що йдуть, тримаючись за руки.

У підсумку після прочитання: 

Досить вірити в казочки, що справжні (читай – талановиті) художники, співаки і актори недоїдають і змушені все життя існувати на мізерні заробітки. Досить вважати, що лише обрані можуть досягти високого рівня майстерності і заробляти на цьому. Будь наполегливим, вір у себе, тощо. 🙂

Книга доволі цікава, читається легко і швидко, трохи гумору.

Оцінка 4 з 5.

Напишіть відгук