bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

У пастці депресії. Алекс Корб. Наш Формат, 2019

Книга на одну з моїх улюблених тематик – про те, як працює наш мозок, гормони і речовини змушують його реагувати певним чином, та як можна вплинути на ці процеси вже зараз. Для покращення загального самопочуття, відмови від шкідливих звичок і подолання депресії – хвороби, що виникає саме через порушення роботи цього органу, , Все це автор, нейронауковець, доктор наук, дослідник кафедри психіатрії Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, Алекс Корб, виклав на сторінках цієї книги.

Виявляється, основна причина депресії – труднощі у взаємодії між фронтальною і лімбічною ділянками мозку, пов’язаних з своєрідним налаштуванням наших нейронних ланцюгів. Говорячи просто, через непорозуміння між мисленням і емоціями. Гарна новина, на дві ці людські здатності можна і варто впливати.

Перша частина: розгляд процесів і причин того, чому ми часто відчуваємо тривожність і хвилювання, помічаємо тільки погане, швидко засвоюємо шкідливі звички, і врешті потрапляємо у низхідну спіраль – кожна наступна наша дія спричиняє ще гірший розвиток подій. Наприклад, коли ми прагнемо усамітнитись, щоб “зализувати рани”, а самоізоляція спричиняє ще гірший настрій і самопочуття.

Друга частина: утворення висхідної спіралі. Фізичні вправи, будь-які і у будь-якій кількості, встановлення і прийняття рішень (будь-яких і необмеженій кількості), якісний відпочинок (сон: як саме покращити його якість і що таке гігієна сну), впровадження корисних звичок (як це працює), вдячність, як терапія і, врешті, покладання на інших, довіра і взаємозв’язок.

В останньому розділі автор подає інформацію, як саме сучасні препарати лікують депресію – принципи дії, хімічний склад і перспективи розвитку фармації у цьому напрямку.

Оцінка 5 з 5. Книга стовідсотково цікава ,корисна, стосується кожного.


Напишіть відгук