bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

Книга про:

Перш ніж ми стали вашими. Ліза Вінґейт, видавництво Vivat, 2019

Діти – не речі і не майно;

Бідність матеріальна не дорівнює бідності моральній;

Відсутність моралі і людяності часто спостерігається у тих, хто має владу;

Влада толерує безчинства;

Розбиті дитячі серця не зціляться протягом усього життя, а тих, хто помер чи зник, не повернути;

Завжди доводиться сплачувати борги. Якщо не тобі, то твоїм нащадкам.

Сюжет заснований на реальних подіях. І цей факт пробирає до кісток. Як? Як?! Як таке взагалі могло статися? Чому людей купували і продавали без жодних обмежень, незаможні батьки не мали жодної можливості повернути фактично викрадених дітей, натомість багатії збагачували злодіїв, сплачуючи як на аукціоні за бажаний товар, величезні кошти і були вільні далі “користуватись власністю” на свій розсуд. 

П’ятеро сестричок і братик, дванадцяти, десяти, шести, чотирьох і двох років, хитрістю були відібрані у батьків і відправлені до справжнього пекла – дитячого будинку. Цей заклад не мав нічого спільного з домівкою, а скидався скоріше на в’язницю. В’язницю і для немовлят, і для підлітків. Виживав сильніший. Бруд, голод, насильство, зґвалтування, відсутність медичної допомоги чи бодай краплі людського співчуття – ось де опинилися діти, вирвані зі свого бідного, але щасливого життя поряд з люблячими і турботливими батьками. Врешті майже всіх їх всиновлюють, розділивши між “клієнтами”. 

Паралельна сюжетна лінія – наш час. Молода дівчина, Ейвері Стеффорд, донька губернатора штату, юристка і майбутня політкиня, випадково дізнається про зв’язок своєї бабусі з таємницею, якій понад сімдесят років. Навички окружного прокурорі і слідчої, а також інтуіція і “шосте чуття”, спонукають її знайти і поєднати всі фактів, і врешті дізнатися страшну правду. А ще зустріти справжнє кохання. Чи ні? В цьому теж доведеться розібратися.

Оцінка 5 з 5. Все ще не відпускає.


Напишіть відгук