bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

Основні ідеї з 12 книжок про розвиток емоційного інтелекту, сили волі й керування звичками.

Працювати, працювати і працювати. Над собою. Ось незмінна інвестиція, що спроможна справді зробити нас успішними і, найголовніше, щасливими. 

Останнім часом друком вийшла величезна кількість книг на тему саморозвитку і самовдосконалення. Іх багато, так. І не всі вони, очевидно, варті уваги. Тож, щоб не витрачати дорогоцінний час і одразу перейти до суті, автори “Року особистої ефективності” попрацювати за нас – широке коло читачів – і, виокремили найважливіше з дванадцяти популярних книжок.

Я ж скоротила скорочене і, оглядаю в кількох словах кожну з них.

  1. Налаштуйся на зміни. Нова психологія успіху. Керол Двек.

Коротко: два способи мислення “застиглий” і “рухомий” обумовлюють наш життєвий шлях. Постійно вивчати нове, знаходитись у пошуку відповідей, сприймати момент у повноті його унікальності – таким чином є можливість розвинути в собі “мислення чемпіона”.

2. Супермозок. Вивільняємо вибухову силу вашого мозку. Діпак Чопра. Рудольф Танзі. 

Тут багато про будову мозку. Ази, без який важко зрозуміти звідки беруться емоції, “де живе щастя” і як зробити усвідомлений вибір способу життя. Автори – лікарі зі світовим іменем, вивчають хвороби і альтернативні способи лікування, пропагують просвітлення як природний шлях еволюції мозку.

3. Крок за кроком. Як ентузіазм і наполегливість ведуть до мети. Анджела Лакворт.

Авторка – психологиня і дослідниця геніальності, спираючись на результати багатьох досліджень, стверджує: а) здатність пережити поразку і б) потяг до самовдосконалення – основні чинники, що визначають успіх. Найкорисніше: пояснення, що таке наполегливість і як її розвинути, навіть (!) якщо цікавість і новизна згасли.

4. Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати. Сьюзен Кейн.

Крім загального визначення, що є інтроверсія і екстраверсія, авторка розвінчує міф про харизматичне лідерство і пропонує виходити за межі власного темпераменту у зручний і комфортний спосіб для кожного.

5. Сила волі. Шлях до влади над собою. Келлі Макґоніґал.

Під мікроскопом розібрано явище “сили волі”. Чому, як і “якого дідька” ми виявляємо цю силу. Тренувати цей “м’яз”, не заходити за межу можливостей щодо самовладання, залишатися здоровим – і буде вам щастя.

6. Перимикайся. Стань тим, ким хочеш бути. Маршалл Ґолдсміт, Марк Рейтер.

І знову про волю. Часто плануючи змінитися, ми використовуємо цей вичерпний ресурс. Інерція, важкий перший крок і незнання, що саме треба змінити, гальмують будь-які спроби стрибнути у власне краще майбутнє. Отже, правильно оцінити власний потенціал, визначитись з реальною метою і йти до неї, не відволікаючись на зовнішні чинники, – читати тут.

7. Мінізвички. Маленькі кроки до великих результатів. Стівен Ґайз.

Ця частина мені найбільше сподобалась і була корисною. Я знаю, як працює мозок, як виникають бажання і звички. Та ось практичних порад, як перехитрувати своє підсвідоме “я” і навчити його обирати (любити) те, що справді корисно, не вистачало. Чарівна паличка – мінізвички – дозволяють розумно використовувати витратний ресурс сили волі і підтримувати бажання змінюватись.

8. Відпусти: шлях визволення від негативізму. Девід Гокінс.

Тут багато вартісного про те, як “перетравлювати” стрес, жити у добрі та злагоді, сповідувати оптимізм. Навіть, якщо вас “з’їли”.

9. Шлях митця. Джулія Камерон.

Книга допоможе повірити в творчу особистість, якою є кожен з нас. А також: позбутися упереджень, виходити з творчих криз, відчувати радість і бути митцем у повному розуміння цього слова.

10. Випадковий геній. Довільне писання як спосіб пошуку найкращих ідей. Марк Леві.

Фрирайтинг як спосіб очистити думки, підвищити ефективність роботи мозку і, хто знає, можливо написати щось дійсно геніальне.

11. Живи на повну! Управляй енергією, а не часом – стань успішним і щасливим. Джим Лоер, Тоні Шварц.

Теорія про енергію як основну цінність. Її види, потужність і можливості нею керувати. Наприклад, певність у собі, самодисципліна, емпатія – позитивна емоційна енергія. “М’яз” духовної енергії – наш характер, який ми виховуємо, піддаючи стресу і випробуванням.

12. Сила фокусування. Джек Кенфілд, Марк Віктор Гансен, Лес Г’юїтт.

The Power of Focus . 10 стратегій, щоб вибудувати позитивну систему поглядів, знайти баланс між різними сферами життя, визначити свої пріоритети.

Оцінка 5 з 5. Залік за корисний формат. Дещо хотілося б прочитати в повному обсязі.


Напишіть відгук