bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

Будинок для Марти. Ксенія Кід. Літературна агенція Друге дихання, 2019

Історія про матеріальне і моральне. Або про їх відсутність. 

Героїня – звичайна, пересічна жінка. Сконцентрована на своїй родині, “погоді вдома”, добробуті і матеріальному забезпечені майбутнього її з чоловіком і їх двох синів. Все йде за планом, жодних несподіванок і перешкод для розміреного життя у власному будинку і щорічного відпочинку сім’ї: раз на рік – до моря, раз – за кордон.

Аж тут життя підкидає сюрприз. Коханка чоловіка. Прагматична, цілеспрямована, амбітна. Щоправда її мета – не саморозвиток, а викрадення чужого щастя. Тож Марті немає що й сподіватись перемогти молоду і сексуальну суперницю. 

Але викрадене щастя ніколи не переходить тому, хто його забрав. Воно безслідно зникає. І ось вже немає родини, будинку, та й чоловіка немає, сама лише примара колишньої успішної і впевненої у собі людини.

Дивовижно, але Марта отримує другий шанс і наважується ним скористатись – вона їде до Італії. Добра вдача, чесноти порядної людини і жіноча привабливість допомагають їй здобути прихильність Ренальдо, італійця з чистими намірами і великим серцем. Тож Марта оселяється у новому будинку. Будинку для Марти.

Життєва історія, місцями тепла і світла, місцями гірка і жорстока.

Особисте: книга залишила в цілому позитивне враження. Цікава, динамічна. В деяких моментах пригадалися реальні ситуації з життя моїх знайомих і друзів. Тож вона близька. Один мінус – не схильна довіряти дієвості методів ворожок з отримання чужих чоловіків, так само як зглазів, порчі і такої іншої єресі. Тож схиляюсь більше до логічних і психологічних пояснень, чому Віктор покинув кохану дружину, і вдався до тваринної пристрасті з Анною.

Оцінка 4 з 5. Не зважаючи на те, що боялась отримати суто “жіночий роман” схожу на мало правдоподібну мильну оперу, врешті прочитала дещо цікаве і близьке.


Напишіть відгук