bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

Фентезі + трилер + любовна драма = Перша книга трилогії EVANGELION.

Знак Єви. Алевтіна Шавлач. Дім Химер, 2019

Задум. Паралельний вимір, світ, у якому в еволюційних перегонах перемогли вовки і зайняли найвищу ланку харчового ланцюга. Щоправда, їх технічний прогрес наразі досяг лише аналогічного середньовічного періоду людства. Сокири, арбалети, обладунки і замки. Та вовки виглядають майже як люди, мають потужніше і гнучкіше тіло, кликасті щелепи, чорняві і здебільшого вродливі обличчя.

Сюжет. Звичайна дівчина і гадки немає, де опинилася. Щойно були поряд друзі, Карпати і ліс. Аж ось зникло все крім лісу, дивного, правісного. Далі полон, побиття, згвалтування і доля нижчого створіння, гідного лише обслуговувати благородних вовків, воїнів і можновладців. Єву такий розклад справ не влаштовує, звичайно. Вона з властивою людині самовпевненістю бореться за власне гідне життя, не полишаючи надії повернутися у власний світ.

Особливіості. Сучасна жінка в суто патріархальному суспільстві сивої давнини. Єва щиро здивована становищем вовкинь, які відверто дискриміновані, страждають від зневаги і насильства. Щодо головної героїні дискримінація в кубі: біла, жінка і людина. Що, власне, робить її особливою і жаданою.

Недоліки. УВАГА! СПОЙЛЕР! Залишилось більше питань, ніж відповідей. Історія з поверненням неочікувана і сумбурна: вовк-убивця розкошує в орендованій квартирі у Львові, у той час як дівчина обстежує у лікаря своє дитинча-вовкеня, не визнаючи явні мутації дитини. Що?! Краще б залишалась у статусі праматері людства і музой повстанців. Добре, що наприкінці вона і сама про це здогадалась і спробувала виправити ситуацію. Щоправда, у доволі специфічний спосіб.

Оцінка 5 з 5. Чекаю з нетерпінням на наступні дві частини. *потирає руки**в очах – нетерпіння*.


Напишіть відгук