bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

Вчитися має бути важко. Адже саме так ми запам’ятовуємо: чим більших зусиль докладаємо, аби згадати чи перевірити себе, то на довше зберігаємо знання і вправно користуємося ними.

У книзі автори доводять, що перечитування тексту і концентроване навчання не ефективні і не дають бажаних результатів, а саме зберігання інформації у довгостроковій пам’яті та зручне “діставання” її звідти. Натомість вони пропонують дієві методи, які гарантовано покращать результати.

Інтервальне навчання – пригадування, перегляд вивченого матеріалу згодом, через певні проміжки часу; 

Чергування – на противагу блоковому поданню і вивченню нової теми, пропонується чергувати невеликі частини. Це допоможе стимулювати пам’ять при поверненні(і продовженні) до місця, на якому зупинилися;

 Урізноманітнення знань – ширший підхід і розгляд теми, де активно розвиваються асоціативні навички і розуміння контексту.

Автори книги виступають на боці дієвості тестів. Їх обов’язковість не викликає сумнівів, враховуючи, що це досконалий спосіб простимулювати пам’ять і позбутися ілюзії знання – переконання, що вільне володіння текстом (після кількох перечитувань) дорівнює закріпленним надовго знанням. До того ж тести зручно використовувати для самоперевірки.

Переказування і написання есе, відповіді на питання у кінці тексту/розділу, групове навчання, мнемотехніки – у скарбничку трюків майбутніх всезнайок.

Ці і кілька інших засад можна практикувати вже зараз, значно покращуючи свої результати, вдосконалюючи інтелектуальні здібності, тренуючи пам’ять для ментального здоров’я.

В книзі також є історії і приклади успішних навчальних проектів, а також поради і настанови викладачам, коучам, студентам  (“вічним студентам” теж).

Оцінка 4 з 5. Корисні знання, які спробую залишити надовго у пам’яті і практикувати засвоєне. Почну, мабуть, з дітей. *чути злісний закадровий регіт*…*щось типу “у-га-га-га-га”* потім діти вищать…потім тиша…потім я пояснюю новий параграф підручника з математики. Завіса.* 

Напишіть відгук