bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

Там, де немає тіней. Вікторія Цибульська, ЛАТ&К, 2019

Як розповісти заклопотаним сучасним підліткам історію про козаків, що брали участь у знаменитій Хотинській битві? Відповідь: додати містику, потойбіччя і суперсили. Ну і звичайно описи запеклих двобоїв. Не переконливо? Та Вікторії Цибульській це вдалося на дванадцять балів! І ось чому.

Дідусь приїхав у гості до онуків, яким, здавалося б, до нього байдуже – у них є смартфони і планшети (і вільний доступ до них). Коли батьки “виходять в люди”, залишаючи дітей з дідом, несподівано і на диво вчасно вимикається електрика. Тож при світлі свічки братик та сестричка знічев’я слухати оповідку про трьох козаків. 

Назар, Павло і Гриць, троє друзів, воїнів, повертаються додому з великої битви. Дорогою зупиняються перепочити та знайомляться з Юстинкою і її родиною. Один з хлопців закохується та вирішує одружитись (так, так. Вечорниці, сватання, все є). Та кохану викрадає справжній вовкулака та забирає із собою до потойбіччя, де живуть мертві душі і чорти. Хлопці вирішують будь-що знайти і повернути дівчину додому. Тож йдуть на пошуки.

Лісовик, перевертні, напів кіт- напів людина, чорт, що багато років тероризує Землю, на ім’я Тибор, – всі вони намагаються зупинити сміливців. Дівчина-лисиця Малуша береться допомогти.

Хоч багато випробувань випадає на долю козаків і надія на повернення часто майже залишає їх, історія має щасливий кінець.

А онуки врешті вдячні дідусю за цікаво проведений час, що збіг, як одна хвилина.

Варто додати, що книга має оригінальні ілюстрації, виконані у стилі аніме – надзвичайно популярного зараз серед молоді.

Оцінка 4 з 5. Пригодницький, містичний роман з елементами української історії, романтичної лінії і…сучасних проблем виховання 🙂 

Напишіть відгук