bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

Необхідність витрачати невелику суму грошей на харчування постає з різних причин. Це може бути викликано суворою реальністю: ви – банкрот. У такому випадку я рекомендую, чи то, прошу – знайдіть можливість заробити додаткові кошти і додати до свого раціону зайвих 10-20-50 гривень. І витратіть їх на фрукти і овочи. Нехай вони будуть найдешевші, сезонні і місцевого зростання, можливо не матимуть товарного вигляду, але точно міститимуть такі необхідні вітаміни і мікроелементи.

Та все ж мене тішить думка, що жити на 100 гривень на тиждень буде для вас випробуванням добровільним. Челенджем, що допоможе заощадити кошти для інших цілей, допоможе реалізувати мрію врешті решт.

І це моя найперша і дуже важлива порада: визначте мету. Переконання, чому саме ви обмежуєте себе у споживанні різної і більш дорогої їжі, має мотивувати дотримуватись попереднього плану, не “зіскочити”. Бо повірте, спокуси будуть. Буквально на кожному кроці будете зустрічати смаколики, і нагода витратити зайві гроші переслідуватиме скрізь. Так вже ми влаштовані. Наш мозок фокусується на тому, чого нам хотілося б, і, щоб помічати щось інше, доводиться докладати неабияких зусиль.

Крок перший. Меню на тиждень. Потрібно якумога детальніше розробити перелік страв, що їх ви готуватимете протягом семи днів. Хоча я рекомендую не розтягувати це “задоволення” і намагатися присвятити час кухні у стислих рамках. Згідно нижче наведеному плану, готувати доведеться протягом трьох годин, наприкдад, у неділю.

Крок другий. Список необхідних продуктів. Кількість має значення. Деяки групи товарів дешевше купувати більше ніж на один тиждень, деякі варто взяти лише стільки, скільки вимагають рецепти – так ви уникните зайвих витрат на щось смачніше, але дороге, і з’їсте це з однаковою швидкістю.

Скільки витратила я

Крок третій. Виділіть час і вивчить ціни у доступних вам супермаркетах/ринках/продуктових базах. Навіть локальні магазини неподалік будинку, де ви мешкаєте, можуть мати групу товарів дешевого сегменту. Крупи на вагу, овочі і фрукти першого або другого гатунку, м’ясні вироби з 50 відсотковою знижкою.

ціни у супермаркетах Києва (початок березня 2020)

Крок четвертий. Готуйте. Просте і невибагливе меню не потребує велких кулінарних здібностей. Не потрібні особливі навички чи знання. Згодом досвід допоможе вам економити не тільки продукти, використовуючи у стравах все до останньої крихти і мінімізуючи відходи під час куховарства, а й час. Адже завчені напам’ять рецепти, вимірювання “на око” і розуміння своїх власних вподобань у тій чи іншій страві, забезпечать успіх без зайвих зусиль.

Крок п’ятий. Дотримуйтесь плану. Пам’ятаєте мою пораду на початку? Ви маєте постійно нагадувати собі чому ви це робите. Чому не купуєте їжу у фастфуд, чому не п’єте каву у кав’ярні, чому не їсте делікатеси і солодощі. Чим омріяніша ваша кінцева мета, чим яскравіше ви її уявляєте, тим міцніше буде ваша воля до такої чітко продуманої системи харчування.

Ну і наостанок. Зазначеному переліку продуктів не вистачає важливої складової здорового харчування – фруктів. Також я б збільшила кількість протеїнів (м’ясо, бобові, тощо). Раджу розглянути можливість збільшити бюджет зі ста гривень. Принаймні, не харчуйтесь так постійно!

Для тих, хто надихнувся моїми порадами і приймає цей виклик 🙂 , нижче додаю .pdf файл для вільного завантаження з розробленим меню і списком продуктів, що іх ви бачили вище. Bon appetit!

Напишіть відгук