5 пунктів, з яких починається скромне життя

Всі ми по різному підходимо до межі, де лунає питання “Як скоротити свої витрати?”.

Для когось це питання необхідності накопичення коштів для купівлі дорогої речі, для когось погашення кредиту. А хтось, як от ми, я та моя сім’я з шести людей, прийшли до нього, бо це вже було питання подальшого нормального існування. Тобто, або ми економимо, або ми банкроти.

І, хочу вам сказати, з цього самого моменту почалася нова сторінка нашого життя.

Жорстка необхідність впорядкувати свої фінанси відкрила для мене особисто невідомий світ frugal living, цікавий й корисний. 🙂

 

Тож з чого почати, якщо ми вже вирішили жити по-новому?

Наведу 5 пунктів, дотримання яких дозволило нам вже в перший місяць скоротити  витрати майже у три рази!!! Це неймовірно, але факт!

 

 

  • Загальне планування витрат.

 

Почніть з бюджету. Запишіть всі плановані надходження на місяць. Тоді додайте всі загальні витрати, які необхідно зробити. Сплата обов’язкових платежів, продукти харчування, транспорт, кредити, навчання, благочинність і т.ін. Таким чином вже маєте загальну картину своїх фінансів. Це допоможе реально оцінити їх стан та наблизити до мети.

 

 

  • Складання меню.

 

Заповніть календар майбутніми стравами на сніданок, обід, вечерю. Спочатку достатньо тижня. Сплановане меню надасть можливість скласти перелік необхідних продуктів. Це в свою чергу допоможе не купувати зайвого у магазині, а також час та сили проведені за покупками.

 

 

  • Непотрібні послуги.

 

Складіть перелік послуг, за які ви зазвичай сплачуєте кошти. Перегляньте їх. Можливо є щось дійсно непотрібне, те, без чого можна обійтись на шляху до ощадливості. Особливо це виявляється дієвим, якщо оплату рахувати не місячну, а загальну за рік.

Ми, наприклад, відмовились від послуг держохорони нашої квартири, де не зберігаємо коштовні речі і майже весь час вдома (поступово ми відмовились від стаціонарного телефону, централізованого постачання гарячої води, а кабельне телебачення ніколи й не підключали).

 

 

  • Потрібні послуги власноруч.

 

Насправді, багато послуг, які ми звикли отримувати за гроші, можна зробити самим, витративши не так вже й багато часу, а іноді навіть отримавши задоволення, а головне, безцінний досвід. Інтернет нам у цьому у поміч .:)

Як приклад. Автомобіль іноді можна помити і власноруч; зробити нескладну зачіску або навіть підстригтися можливо дома. Мої друзі нещодавно полагодили пральну машинку. Переглянувши відео з майстер-класу в Інтернеті, вони купили необхідну для заміни деталь. Ремонт обійшовся 350 гривень, замість 1500, які вимагав спеціаліст з ремонту!

 

 

  • Вивчайте ринок пропозицій.

 

Так, звісно, це витрачання часу, інколи нервів. Але й користь майже завжди є. Цей самий ринок (супермаркети, місцеві магазини, ярмарок на розі вулиць) гнучкий, і якщо вміло підлаштувати свої потреби під пропозиції, можна неабияк економити.

Натрапивши на спокусливу пропозицію з низькою ціною( але обов’язково з належною якістю!) завжди можна купи трохи більше на майбутнє. Або, якщо це стосується коштовного придбання, зважений підхід і вивчення пропозицій зазвичай дають бажаний результат.

3 Replies to “5 пунктів, з яких починається скромне життя

  1. Цікаво і корисно!! Лише сьогодні натрапила на ваші відео і статті і це для мене справжня знахідка! Дякую 🙂

    1. Широ дякую. Приємно дізнатись, що є користь з моєї такої роботи :))

Напишіть відгук