bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

Всі ми по різному підходимо до межі, де лунає питання “Як скоротити свої витрати?”.

Для когось це питання необхідності накопичення коштів для купівлі дорогої речі, для когось погашення кредиту. А хтось, як от ми, я та моя сім’я з шести людей, прийшли до нього, бо це вже було питання подальшого нормального існування. Тобто, або ми економимо, або ми банкроти.

І, хочу вам сказати, з цього самого моменту почалася нова сторінка нашого життя.

Жорстка необхідність впорядкувати свої фінанси відкрила для мене особисто невідомий світ frugal living, цікавий й корисний. 🙂

 

Тож з чого почати, якщо ми вже вирішили жити по-новому?

Наведу 5 пунктів, дотримання яких дозволило нам вже в перший місяць скоротити  витрати майже у три рази!!! Це неймовірно, але факт!

 

 

  • Загальне планування витрат.

 

Почніть з бюджету. Запишіть всі плановані надходження на місяць. Тоді додайте всі загальні витрати, які необхідно зробити. Сплата обов’язкових платежів, продукти харчування, транспорт, кредити, навчання, благочинність і т.ін. Таким чином вже маєте загальну картину своїх фінансів. Це допоможе реально оцінити їх стан та наблизити до мети.

 

 

  • Складання меню.

 

Заповніть календар майбутніми стравами на сніданок, обід, вечерю. Спочатку достатньо тижня. Сплановане меню надасть можливість скласти перелік необхідних продуктів. Це в свою чергу допоможе не купувати зайвого у магазині, а також час та сили проведені за покупками.

 

 

  • Непотрібні послуги.

 

Складіть перелік послуг, за які ви зазвичай сплачуєте кошти. Перегляньте їх. Можливо є щось дійсно непотрібне, те, без чого можна обійтись на шляху до ощадливості. Особливо це виявляється дієвим, якщо оплату рахувати не місячну, а загальну за рік.

Ми, наприклад, відмовились від послуг держохорони нашої квартири, де не зберігаємо коштовні речі і майже весь час вдома (поступово ми відмовились від стаціонарного телефону, централізованого постачання гарячої води, а кабельне телебачення ніколи й не підключали).

 

 

  • Потрібні послуги власноруч.

 

Насправді, багато послуг, які ми звикли отримувати за гроші, можна зробити самим, витративши не так вже й багато часу, а іноді навіть отримавши задоволення, а головне, безцінний досвід. Інтернет нам у цьому у поміч .:)

Як приклад. Автомобіль іноді можна помити і власноруч; зробити нескладну зачіску або навіть підстригтися можливо дома. Мої друзі нещодавно полагодили пральну машинку. Переглянувши відео з майстер-класу в Інтернеті, вони купили необхідну для заміни деталь. Ремонт обійшовся 350 гривень, замість 1500, які вимагав спеціаліст з ремонту!

 

 

  • Вивчайте ринок пропозицій.

 

Так, звісно, це витрачання часу, інколи нервів. Але й користь майже завжди є. Цей самий ринок (супермаркети, місцеві магазини, ярмарок на розі вулиць) гнучкий, і якщо вміло підлаштувати свої потреби під пропозиції, можна неабияк економити.

Натрапивши на спокусливу пропозицію з низькою ціною( але обов’язково з належною якістю!) завжди можна купи трохи більше на майбутнє. Або, якщо це стосується коштовного придбання, зважений підхід і вивчення пропозицій зазвичай дають бажаний результат.

3 thoughts on “5 пунктів, з яких починається скромне життя

  1. Цікаво і корисно!! Лише сьогодні натрапила на ваші відео і статті і це для мене справжня знахідка! Дякую 🙂

    1. Широ дякую. Приємно дізнатись, що є користь з моєї такої роботи :))

Напишіть відгук