bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

У сучасному мінливому світі, світі інфрмації і новітніх технологій, як ніколи актуальна тема освіти. Де знайти найактуальнішу інформацію по темі, прочитати думки експертів? Звичайно у книгах!. Я підготувала перелік з семи книг, де йдеться про важливість і недоліки освіти.

Я – Малала. Малала Юсуфзай

Автобіографія юної дівчини, яка постраждала від рук талібів у себе на батьківщині, у Пакистані. Екстримісти не змогли пробачити їй неймовірну силу волі, прагнення справедливості і непорушності прав людини. Найбільш активно Малала відстоює права дітей всіх статей у будь-якій країні на освіту. За свою діяльність Юсуфзай у 2004 році отримала Нобелівську премію миру. Найбільша користь від прочитання книги – нагадування всім нам, що право отримувати освіту, таке зрозуміле і доступне у розвинених країнах, на сьогодні є нездійсненною мрією багатьох мільйонів людей. Освіта – це благо, дароване за місцем народження, за суспільною згодою, це цінність, якою не варто нехтувати

Як виховати дорослого. Джулі Літкотт-Гаймс

Книга присвячена проблемі гіперопіки. Коли намагання батьків вплинути на освітні процеси власної дитини, керувати отриманими знаннями, моделювати майбутнє катастрофично позначаються на самостійності дітей, на їх здатності самотужки визначати власні пріоритети та уподобання. На численних життєвих порадах і багаторічних дослідженнях авторка показує, що батькам насамперед потрібно не керувати дітьми, з вдосконалювати себе, змінювати власний погляд на цінності і пріорітет

Несказане. Селесте Інг

Ця книга – радше художнє підтвердження нон-фікшн літератури з цього переліку. Бо Лідія – найбільший клопіт і найважливіший проект своїх батьків. Всі мрії, сподівання, вимоги прикуті до цієї сумної, самотньої дівчинки. Звісно, вона не витримує, а надмірна опіка батьків обертається трагедією. Несказане просто знищує родину, позбавляє сенсу існування, і лише ціною неймовірних зусиль вони намагаються далі жити

Зброя масового навчання. Джон Тейлор Гатто

Автор – невтомний борець за поліпшення та вдосконалення шкільної системи США. Маючи багаторічний досвід викладання у різних школах Нью-Йорка,  він зажив слави скандального нонкомформіста, що не поступається своїми принципами, невтомно повторюючи, що система загальнообов’язкової освіти, в тому вигляді, як вона є, знищує наших дітей. Школа позбавляє можливості мислити креативно, рухатись в тому напрямку, який дійсно цікавий, дозволяючи стати справжнім професіоналом і, врешті решт, приносячі щастя.

Пришестя роботів. Мартін Форд

У книзі футуролога МТІ ми дізнаємось багато цікавого про технології близького і далекого майбутнього, як вони вплинуть на людство, і як вони вже заважають певній категорії людей, спеціалістів у своїй справі, жити впевненими у завтрашньому дні. Чому ж навчати наших дітей вже сьогодні, які науки в авангарді, в якій сфері вдасться не боятися залишитись без роботи і якнайкраще реалізувати свій потенціал.

Неординарні. Малколм Гладуелл

У книзі автор пояснює нам, як зовнішнє середовище, як то інклюзивність батьків у виховання і освіту дітей, їх матеріальне становище, можливість відвідувати певну школу/університет, впливає на розвиток інтелекту. Чому високий рівень IQ – не запорука успіху, а видатні бізнес- і наукові лідери завдячують своєю геніальністю не лише власним силам.

Драйв. Деніел Пінк

“Дивовижна правда про те, що нас мотивує” – саме така друга назва книги Деніела Пінка, що змінює уяву про мотивацію до праці й творчості. Окрім загальної теорії і пояснень, що ж допомагає людям прагнути мети і досягати її, чим різні види стимулів відрізняються, і як вони впливають на нашу ефективність, у книзі є цілий розділ у Частині другій з інструментарієм для батьків і освітян: дев’ять ідей, як допомогти нашим дітям. Починається він зі слів: “Усі діти народжуються допитливими, самоспрямованими представниками типу І. Але багато з них у кінцевому підсумку стають не завзятими людьми, а покірними представниками типу Х.Що з ними відбувається.

 

Напишіть відгук