bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

Звичайно, п’ять – то умовне число, бо життя великої родини складається з куди більшої кількості аспектів, де потрібно витрачати або гроші, або час, або зусилля. До вашої уваги перша п’ятірка загально відомих.

  1. Їжа

Ну це просто. Як відомо гуртові закупи значно знижують вартість одиниці товару.  Це ж стосується продуктів харчування. Звичайно виникає проблема з псуванням великої кількості їжі, якщо з’їсти все в відведений строк придатності не вдається. А ось у великих сім’ях такої проблеми не має 🙂

  1. Побутові товари

Тут гуртові ціни не надто в пригоді, бо і мило – не картопля (хіба що туалетний папір і зубні щитки), а техніка завжди по однаковій кількості на родину (одна пральна машина, один чайник, тощо). В нагоді стає інша вигода. Досвід. Наприклад, прання: коли об’єми величезні, досить швидко надходить розуміння, що експерименти з дешевими, невідомими засобами дорого коштують. Або, як це було в мене, опанування мистецтва багаторазових підгузків: їх безсумнівна перевага була оцінена лише з другою дитиною, а з четвертою я вже була справжнім експертом у цій царині.

  1.  Одяг

Звичайно, найголовніша економія – це спадок 🙂 Діти до року майже не зношують речей, тому і взуття і одяг передаються наступним малюкам майже в ідеальному стані. Коли діти дорослішають, строк користування значно зменшується, але все одно дещо, особливо якщо річ дійсно якісна, можна носити й молодшим.

  1.  Іграшки

Тут те саме що і з одягом – спадок :). Але ще й накопичення. Тому найголовніша витрата – одразу купувати/замовляти у подарунок якісні іграшки, які б були в змозі пережити не одне покоління справжніх вандалів 🙂 А далі, з кожним роком мінімізувати об’єми надходжень, направляючи увагу на щось відмінне, цікаве.

5. Освіта

Два слова – досвід і спадок. Книгами, методичним матеріалом, канцелярією зазвичай користується вся сім’я. Молодші діти навчаються у старших гратися, отримують корисну інформацію, вчаться на помилках. Взагалі виховувати групу дітей, при умові умілої організації, значно економить час, який батьки, звичайно ж 😉 , використовують на власну освіту. Зокрема, як правильно виховувати дітей 🙂 .

Напишіть відгук