bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

Коли температура повітря перевищує всі наші побоювання, нагадуючи про фатальне наближення глобального потепління, а в вашій квартирі ще й досі не встановлений кондиціонер, постає нагальне питання: що роботи аби негайно полегшити своє життя?

Кілька практичних порад, перевірених багаторічним досвідом кількох поколінь містян.

Затулити вікна

Непоганий варіант – сонцезахисна плівка, яки відбиває сонячні промені, не дає їм проходити через скло вікон і нагрівати помешкання. Але щильні фіраки, жалюзі теж створюють додатковий захисний бар’єр, що допоможе ненагрівнню кімнати на 2-5 °С.

Влаштуати протяг

Добре, якщо в помешканні є вікна з двох сторін будинку. Тоді можна влаштувати вітерець, який принесе полегшення. Такого ж ефекту можна досягти, якщо в односторонній квартирі відчинити вхідні двері (хіба що, поки вони відкриті, треба бути пильними).

Ванна з прохолодною водою

Ні що так не допомагає охолодитись, як холодна вода. Довшого ефекту можна досягти, якщо полежати в прохолодній ванні 5-10 хвилин, поки тіло достатньо знизить свою температуру. Діти обожнюють бавитись у воді. У спекотну погоду можна дозволити їм більше часу, ніж зазвичай, проводити купаючись.

Знизити активність

Відомо, що більше фізичне навантаження, тим більше нагрівається тіло. А в спеку це подвійне навантаження і дискомфорт (недарма існує поняття Сієста (іспанська вимова: [sjesta]) — пообідній короткий відпочинок, що є загальною традицією деяких країн, особливо із спекотним кліматом – wikipedia.org). Якщо це можливо, влаштуйте собі вихідний – відмініть пробіжку, довгу пішу мандрівку, тощо. Перенесіть її на до або після спекотну частину дня.

Їсти і пити холодне

Ще одна можливість знизити температуру тіла і полегшити загальний свій стан – пити холодні напої, безалкогольні коктейлі з льодом, кофе фраппе. З їжі перевагу варто надавати холодним закускам, салатам, сирим овочам і фруктам, багатим на воду, таким, як огірки та кавуни. Дуже смакує у спекотну погоду окрошка. І беззаперечним їстівним лідером залишається морозиво 🙂

Торгівельно-розважальні комплекси

Якщо є така можливість, відвідайте супермаркет, або великий торгівельно-розважальний комплекс. Система кондиціювання врятує від високих температур, а прогулянка серед товарів і пропонованих послуг розважить і стане можливо навіть корисною.

Напишіть відгук