bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

На початку навчального року батьки школярів гостріше відчувають свої фобії щодо майбутніх успіхів своїх дітей. Як все відбуватиметься? Чи спокійно пройде адаптація? Чи знайдуть спільну мову з викладачем? Чи знайдуть друзів? Як реагуватимуть на стрес? Ці і багато інших питань часто непокоять тат і мам, особливо коли у родині є першокласник. Що ж, будь-які фобії потребують терапії. І почати потрібно з їх проговорювання. Звісно, я не практикуючий психолог і не маю кваліфікованих відповідей на всі занепокоєння, або вирішення проблем зі школярами, але готова поділитись своїми поглядами на певні речі, спираючись на власний досвід.
Моя дитина “не приживеться”
Наш(а) школяр(ка) замикається у собі, не хоче йти до школи, а там б’ється, весь час плаче, конфліктує з однолітками, його(її) не люблять однокласники, він(вона) не має друзів, всі навколо – вороги. Саме такі невтішні картини малює уява батьків, коли дитина збирається до школи. Особливо переживання поглиблюються, якщо є власний негативний досвід стосунків у ранньому шкільному віці.
Моя думка: По перше, гостра реакція на оточуючих – це теж ознака активної адаптації. По друге, важливо дуже багато у цей період спілкуватись зі своєю дитиною, з’ясовуючи подробиці і обставини конфліктів. І, що дуже важливо, пропонуючи варіанти виходу зі складної ситуації окрім сварок, сліз і бійок. По третє, важливо налагодити позитивний контакт з вчителем, заручитися підтримкою. Це найголовніше, дозволить вам трохи заспокоітись і здобути впевненість у своїх силах, що дуже важливо відчувати вашій дитині.
Вчитель-тиран
Впевнена, якщо ви мали можливість обирати, то неодмінно цікавились репутацією майбутнього вчителя своєї дитини. Тому маєте певне заспокоєння, що несподіванок не буде. Але якщо ж такого вибору не було, і що ще гірше, чули про даного педагога несхвальні відгуки, ситуація і справді складна.
Моя думка: Спробуйте познайомитись ближче з людиною, якій довіряєте найцінніше. На мій погляд, це нормально знати дещо особисте про педагога, що краще відкриє риси характеру і, можливо, “підводні камені” поведінки у стресовій ситуації. Це допоможе краще підготовити свою дитину до спілкування, м’якіше реагувати на інколи незадовільну поведінку вчителя. Але якщо те, що ви дізналися про вчителя особисто і маєте підтвердження неприйнятних методів виховання, слід долучитись до вирішення проблеми – поскаржитись керівництву школи, знайти підтримку інших батьків, знайти іншу школу.
Моя дитина не встигатиме за програмою
Зрозумілі побоювання що до навчальних успіхів дитини. Сьогодні не залишається сумнівів, що освіта – один з найголовніших чинників успіху у житті. І відповідальність за неї в першу чергу покладено на батьків. Як тут не панікуватимеш?
Моя думка: По перше, у всьому світі зараз відбувається криза освіти, погляди і підходи до навчання дітей активно обговорюються і критикуються. Технологічний прогрес і спопоби отримання інформації настільки змінилися, що жоден спеціаліст не дасть чіткої відповіді, яким саме навичкам слід навчати дітей. Що й казати про нашу українську реальність. Багато з того що жорстко вимагають наші сучасні вчителі безнадійно застаріло, а новітня інформація так і не потрапляє в учбовий процес. Тому важливо батькам самим обрати виховну і освітню стратегію для дитини, яка не суперечитиме загальній, але й дозволить простіше ставитись до певних невдач з академічних предметів у школі.
Моя дитина випереджатиме програму
Вітаю! Ви батьки майбутньої успішної дитини!
Моя думка: Якщо вже так сталося, що ваша дитина опанувала шкільну програму раніше і значно випередила своїх однолітків, то напевне гарно розумієтесь на питаннях освіти, поданні матеріалу у школі, вимогах вчителів. Єдиний сенс відвідувати школу – соціалізація. Тож див. пункт 1 цієї статті.
Дитина хворітиме
І останнє, але не меньш важливе та актуальне. Колектив дітей у різних сімей, різних уявлень про гігієну та ставлення до власного здоров’я зрозуміло непокоїть батьків. Особливо цей страх підсилений, якщо дитина не відвідувала дитячий садом і не має досвіду перебування протягом дня разом з великою кількістю людей.
Моя думка: Так склалося історично, біологічно і культурно, що навколо нас завжди нестирильне оточення. І це добре, бо дитячий імунітет поступово нарощує броню від більш складних випробовувань, які у дорослому віці завдають чималих ускладнень. Тому щеплення від невиліковних та небезпечних хвороб допоможуть не перейматись аж надто сильно щодо страшних наслідків інфекційних і вірусних хвороб. До речі, перелік існуючих вакцин, а точніше хвороб, від яких існують вакцини, значно ширший ніж ті, що пропонують держані установи. У платних клініка зазвичай є послуги з отримання такого захисту. І звичайно, величезне значення має стан здоров’я дитини, її правильне харчування, спорт, прогулянки поза приміщенням у будь-яку погоду.
Все буде добре!

Напишіть відгук