bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

Деякі люди здатні блискавично пристосовуватись до обставин і відповідно їм змінювати свою поведінку, поставу, вираз обличчя, тон мовлення. Інколи ми самі собі дивуємося, звідки наша зверхність або відчайдушність, апатична безпорадність чи легковажність. Та що як ці особливості поведінки і здатність мислити супроводжуються довготривалими провалами в пам’яті? Саме з такою проблемою стикається героїня роману Деніела Кіза, Саллі Портер. Все частіше вона опиняється в незнайомому місці зазвичай за невідомих обставин, і ті обставини стають вкрай небезпечними. Небезпечними для життя. Врешті решт молода жінка вирішує звернутися по допомогу до психотерапевта, Роджера Еша, який діагностує у Саллі розщеплення особистості, дуже рідкісний і мало досліджений розлад.

Найбільшу увагу у творі автор приділив саме різним проявам Саллі, а саме п’ятьом особистостям, які ділять одне тіло, використовують його на свій розсуд, а по суті виконують різні ролі – звабниця, інтелектуалка, машина-вбивця, емоційна натура і просто нещасна самотня і безпорадна жінка, покинута чоловіком, який використав її і забрав дітей під одноосібну опіку. Чи допоможе лікар об’єднати такі різні прояви Саллі, щоб утворити одну єдину, поновити рівновагу і дати надію на майбутнє?

Деніел Кіз, відомий американський письменник, зокрема за його книги “Квіти для Еледжернона” і “Таємниче життя Біллі Міллігана”, довгі роки спостерігав за реальними випадками психічного розладу множинної особистості. Цей роман не став винятком, адже майстерність автора є незмінною, стиль написання легкий, зрозумілий і захоплюючий. Сюжет поєднує в собі таємницю, що розкриє читачу справжню причину психічного розладу, небезпечні для життя пригоди, романтичні почуття, очікування щасливого фіналу книги.

Напишіть відгук