bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

Перший підручник зі статевого виховання дитини

Одного вечора, коли я навчалась у другому класі, а моя сестра у першому, мама покликала нас і розповіла кількома реченнями звідки беруться діти. Що ж, пам’ятаю, що мені було досить ніяково, адже ще на рік раніше нам з сестрою про статеві стосунки розповіли старша діти у дворі і, на відміну від маминої розповіді, не прикрашали і не пом’якшували подробиць. Так само відбулися зміни у підлітковий період – через шок, сором і нерозуміння. Тож у зрілому віці я твердо вирішила, що для моїх дітей все має відбутись інакше, я маю їм все вчасно пояснити. Але як це зробити? Як не соромлячись, відверто, без метафор, не ускладнюючи, зробити акцент на справді важливих моментах і обов’язкових умовах, таких, як розуміння відмінностей, стосунки, почуття. Особливо, якщо врахувати відсутність досвіду і моделі поведінки з власного дитинства.

І я знайшла рішення! Книга “Відверта розмова про “ЦЕ”” від Видавничої групи КМ-БУКС.

Вона рекомендована для дітей молодшого та середнього шкільного віку, отже з шести років буде корисною і, на мою думку, вчасною.

Книга побудована як запитання двох дітей, братика та сестрички, і відповіді батьків, які наводять приклади зі свого повсякденного життя: друзі різної статі, родичи-підлітки, рідна тітка і її новонароджене дитя, звірі у зоопарку, на фермі, закохані пари. Кожна наступна тема супроводжується теоретичним матеріалом з книги, яку подарували дітям батьки.

Найціннішим в цій книзі вважаю те, що поряд з поясненнями фізичних особливостей різних статей, змін під час статевого дозрівання, безпосереднього процесу запліднення і народження дитини, велику частину присвячено саме важливості гарних стосунків між людьми. Повага, любов, відповідальність, соціальна зрілість за книгою є обов’язковими умовами для початку сексуальних стосунків.

Окремий розділ присвячений такій важливій темі, як сексуальне насильство: ознаки, попередження, звернення по допомогу до особи, якій довіряєш.

Купити і прочитати дітям цю книгу було справжнім досягненням, адже мені вдалося без страху, обману і зайвої сором’язливості, пояснити важливу тему. Реакція була чудовою, ніякого стресу, підвищеної зацікавленості малюнками не помічено.

Напишіть відгук