Платеро і я. Хуан Рамон Хіменес

Два приводи мені розказати, а вам дізнатись, про книгу Хуана Рамона Хіменеса “Платеро і я”. Адже по-перше, нещодавно пройшла церемонія нагородження Нобелівською премією у галузі літератури, а автор цієї книги отримав аналогічну нагороду у 1956 році за свою поетичну творчість, що налічує кілька десятків книг. По-друге, на сьогодні політичні події у Іспанії, а саме складні процеси у Каталонії, прикувало увагу всього світу до стрічок новин. Ось ці дві причини і підвищують значною мірою зацікавленість до визнаного іспанського поета, найголовнішим сенсом життя якого завжди була поетична творчість, присвячена пошукам і захисту краси.

“Платеро і я” – ліричний прозовий твір автора, виданий 1917 року, що приніс йому справжню популярність. І як характерна особливість лірики, вимагає розважливого ставлення, часу на осмислення, на смакування кожного рядка, переживання, емоції, що їх вкладає поет у свою прозу, описуючи буддені, почасти побутові, речі. Справжнє свято гурмана-читатча!

Платеро – сірий віслючок, справжній товариш і споглядач самотності поета, що повернувся у своє рідне місто поновити душевні сили після втрати батька. Він, як ніхто, своїм мовчазним розумінням підтримує людину тонкої психічної будови у часи спостереження за навколишнім світом.

Чудова, тепла книга для довгих осінніх вечорів.

Напишіть відгук