Харизма лідера. Радислав Гандапас

Чому деякі люди впливають на інших незбагненно потужно? Чому натовп готовий наче мантру цілодобово повторювати почуті від лідера слова, послідовно виконувати всі вимоги і настанови, інколи небезпечні для здоров’я і життя? Що є харизма і чи варто її прагнути?

На ці цікаві питання дає відповіді Радислав Гандапас у своїй книзі “Харизма лідера”, вперше видана у 2013 році, а в 2017 перекладена і видана в Україні видавництвом “Моноліт-Бізз”. ( До речі, переклад чудовий, особливо потішили вірші Пушкіна українською від Рильського 🙂 ).

Автор, відомий російський бізнес-тренер і коуч з лідерства, що встиг попроцювати з топ-менеджерами провідних компаній у найбільших пострадянських країнах, не збирається навчати читача бути харизматичним, не прикрашає бонуси від впливу на людей і не агітує прагнути лідерства через харизму. Він детально, покроково, з величезною кількістю історичних і сучасних прикладів пояснює who is харизматик, і чому його життя важке і, на мою думку, не варте надзусиль, аби здобуту владу утримувати будь-якою ціною.

Загалом, після прочитання цієї книги, складається тверде розуміння, що харизматичне лідерство – це надзвичайно важкий, а для декого не підйомний, хрест, що його один раз піднявши, маєш або нести його до кінця свого життя, або покинути і втратити все. Адже харизматикам натовп не вибачає здачу позицій, а надто фанатичні прихильники обертаються на мстивих переслідувачів. Бррр… Ні, дякую.

Книга цікава, підкреслює важливі хиби у ролі лідера (нації, компанії, бренду…), пропонує замислитись, чи воно того варте. І взагалі дає розуміння того, що (мабуть на щастя) справжніх харизматичних лідерів, здатних ввести в оману величезну кількість людей, цілі нації і релігійні об’єднання, не так багато.

Книга буде корисною, на мій погляд, всім, хто цікавиться бізнес і мотиваційною літературою, психологією стосунків, саморозвитком.

Напишіть відгук