20000 льє під водою. Жуль Верн

Мабуть, не існує людини, що має шкільну освіту, і яка не читала або, принаймні, не чула, про французького письменника Жуля Верна, а також про один з його найвидатніших творів “20 000 льє під водою”. Я, звісно, теж знайома з творчістю видатного автора (здебільшого через кінематограф 🙂 ), але читала цей роман вперше лише зараз. І ось чому.

В рамках читацького виклику від #ФабулаКнигоманіяманія_2017 мала завдання прочитати улюблену книгу батька(або матері). Такою виявилась саме “20000 льє під водою”. І після прочитання, після занурення у сюжет, у загальний задум цього твору, можу твердо заявити – вибір мого тата цілком логічний. Точніше, цей вибір логічно пояснює його особистість, його людські якості, чесноти і цінності. Не дивно, що у юності він обожнював цей роман, переймався долями героїв, мандрував подумки і захоплювався винахідливістю капітана Немо. Тому, мабуть, мені дещо сумно розуміти, що мрії цієї дорогої моєму серцю людини більшою частиною так і залишились мріями.

Уявляю, свого батька підлітком, оточеного бідністю, справжніми злиднями, батьками-пенсіонерами, які виховують чотирьох маленьких дітей. Тяжка праця з самого дитинства, відсутність гідної освіти, зацікавленості дорослих у подальшому розвитку хлопця. І ось він, у бібліотеці видобуває зачитаний примірник, книгу, що здатна підхопити у свої обійми надзвичайних пригод, небезпек, шалених статків, у світ харизматичних героїв, сміливців, науковців, винахідників. Мій батько вдивляється в сторінки своїми ще юними очима і нейме віри, що таке захопливе життя, принаймні частково, існує.

По іншому і не могло бути, адже твір дійсно неймовірний. Написаний ще у 19 сторіччі, він і зараз вражає своєю насиченістю даними про океани, моря, течії, їх мешканців, винаходи найсміливіших науковців і дослідників в галузі підводних мандрів, протистояння генія зі світом сучасників, його страшна помста і загибель…і дивовижний порятунок героїв.

Одним словом, якісна класична пригодницька література на віки! Обов’язкове читання всім, починаючи з середнього шкільного віку і до найглибшої старості. Гарантовані приємні години за гортанням сторінок.

Напишіть відгук