Сфера. Дейв Еггерс

Загалом обрала цю книгу до прочитання, бо кілька разів зустрічала згадки про неї в соцмережах і чула, що нещодавно вийшов однойменний фільм. Позначила її для себе як популярну. Потім дізналась про несхвальні відгуки і заперечення жанру твору, як антиутопії.

Моя оцінка 3,5 з 5. І ось чому.

Головна героїня твору, Мей, отримує омріяну роботу у глобальній корпорації “Сфера”, що спеціалізується на наданні будь-яких послуг у мережі. Щоденно нові і нові прориви у галузі особистих даних, їх архівації, обробці і пошуку захоплюють мільярди людей на планеті, кожен мріє опинитись на місці молодої дівчини, що і сама зачарована власними досягненями. Незабаром вона стає “обраною”, цілком прозорою, що забов’язує її безперервно носити на собі відео камеру і наживо транслювати своє життя мільйонам глядачів.

Сама ідея одного з варіантів розвитку технологій он-лайну і можливих загроз порушення приватності досить цікава і реалістична. Чіткі паралелі з сучасними мегакорпораціями, такими, як Google або Facebook. Не вистачило глибини переживань героїв, більш буквального опису виниклих катастроф. А також дещо недолуго, на мій погляд, змальовані інтимні сцени.

На мою думку, книга буде більш зрозумілою( і тому захопливою) молоді, і навпаки, певною маячнею для старшого покоління, особливо якщо представники цього покоління не надто обізнані і н користуються соцмережами і не проводять більшу частину доби у зоні доступу вай-фай.

Напишіть відгук