bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

Маленька книга #Хюґе . Як жити добре по-данськи.

Робота мрії – директор інституту щастя у Данії, яка багато років поспіль за рейтингами посідає перше місце країни, де мешкають найщасливіші люди на світі. Мік Вікінг таку роботу має і компетентно заявляє: секрет данського добробуту у хюґе – слові, що не перекладається буквально іншими мовами, а об‘єднує в собі сукупність дій, умов і відчуттів. Ось основні, обов‘язкові компонети:

Світло. Воно має бути притлумленим, не яскравим, теплим. Ідеально підійдуть свічки.

Затишок. Температурний комфорт і помірний звуковий фон передбачають:  1)плетені домашні шкарпетки, капці, мішкуватий одяг, пледи-ковдри-подушки; 2) тиша або ледь чутна музика, стишені, спокійні голоси співрозмовників.

Іжа і напої. Іжа має бути простою і поживною. Обов‘язково десерт: тістечка, тортики, цукерки і шоколад. Напої теплі і улюблені: чай, #кава, #ґлінтвейн.

Люди. Для справжнього хюґе обов‘язкове відчуття спорідненості, розділених приємних переживань. Це можливо лише у компанії близьких друзів і рідних. Увага: компанія має бути невеликою, ретельно підібраною, щоб без жодних непорозумінь і конфліктів.

Настрій. Налаштованість на відпочинок і приємно проведений час обов‘язковий! Думати про майбутній вечір, мріяти про довгоочікувану зустріч, планувати затишну вечерю – це вже гарний початок щасливого переживання, початок #хюге .

Здавалося, нічого складного, дороговартісного, безсенсового. То в чосу ж річ? Чому б нам прямо зараз не зайнятись поануванням і організацією майбутнього хьюгного життя? 🙂 Варто принаймні спробувати.

 

Напишіть відгук