bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

Безперечно, Стівен Кінг – талановитий письменник, винятковий оповідач. Здається, будь-яка тема йому під силу. Так сталося і з романом “11.22.63”, що видається не схожим на будь-що раніше написане автором.

За сюжетом, одного дня звичайний вчитель середньої школи, викладач англійської мови і літератури, Джейк Еппінг отримує шанс жити справді подвійним життям – безперешкодно і безкарно мандрувати у часі. Хоча вибір зупинки обмежений – завжди 9 вересня 1958 року.

Згодом він залишається в минулому, аби 11 листопада 1963 року спробувати перешкодити вбивству видатної постаті, харизматичного лідера і президента США, Джона Кеннеді. Дарма, що це була не його ідея, та Джейк (новим ім’ям для минулого стає Джордж Емберсон) пристає на доленосний шанс “змінити все”.

Ось тільки минуле опірне. Воно не бажає змінюватись і чинить відчайдушні спроби залишатись сталим. Варто дочитати цей твір до кінця, аби дізнатись, чому взагалі з’явилась можливість через “кролячу нору” потрапити в інший час реальності.

Дев’ятсот щедро насичених подіями сторінок, описів й історичних фактів, історій кохання, сімейних драм, фінансового успіху, розчарувань, смертей і народжень. Безперечно, цілий світ у друкованій уяві Кінга. І якщо дехто нарікає на затягування сюжету і невиправдану перевантаженість подробицями, я особисто отримала величезне задоволення від прочитання цього чергового шедевру автора, насолоджувалась кожною новою сторінкою так, ніби особисто опинялася посеред похмурих вулиць Далласа 1960-х років або у якості глядача поспостерігала за запальними танцями старшокласників у стилі лінді-хоп.

Чи справді порятунок життя цієї людини змінив би хід історії докорінно?

Моя оцінка 5 з 5. І найщиріщі реккомендація до прочитання. Обережно, книга містить не нормативну лексику!

Напишіть відгук