bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

Видавництво Літопис, 2017

 

Соціальні мережі відчуттів і пам’ятних подій, коли публікація у стрічці дозволяє вашим віртуальним друзям відчути повноту емоцій, що ви ось щойно пережили в реалі. Круто, чи не правда? Міжпланетні мандрівки за допомогою телепорту в якості концентрованої грудки свідомості, екстракту особистості, позбавленого фізичного тягаря. О, так. Всі найсміливіші ідеї вигадливих фантастів і сценаристів останніх ста років слід очікувати найближчим часом у реальності. Принаймні, так нам повідомляє Мічіо Кайку, промовець і посланець світил науки сучасного світу.

Здається, ми рідко замислюємося, що ще донедавна людський мозок був незвіданим і таємничим, а більшість реакцій і взаємозв’язків тіла і розуму недосяжними для досліджень і лікування. Нині науковий прорив в фізиці, хімії, інформаційних технологіях, нейробіології дозволяють не тільки зрозуміти причини певної поведінки і мотивів людини, вивчати хімічні реакції, діагностувати захворювання на ранніх стадіях, але й уявити, що чекає нас попереду, чим(або ким) буде розум у майбутньому, і чи залишиться він привілеєм суто людським.

Мічіо Кайку, фізик зі світовим ім‘ям і знаний популяризатор наукових ідей і досліджень, у книзі «Майбутнє розуму» пропонує нам зазирнути у провідні лабораторії на різних континентах, почути, а радше завдяки не абиякій писемницької майстерності автора, побачити провідні результати наднових дослідів, розробки і винаходи науковців. Те, що саме відбувається за умовними дверима знань, доводить реалістичність найближчих революційних змін не лише у медицині і бізнесі, а й соціальному устрої людства загалом.

Екзоскелети, нанроботи, … ці поняття вже сьогодні постійно присутні у стрічках новин і в розмовах експертів з економіки, лікарів, студентів і школярів.

Тож запасайтесь поп-корном на найближчі років п’ятдесят, буде цікаво. Ще краще: долучайтесь до лав творців 🙂 Почати рекомендую з прочитання книги “Майбутнє розуму”.

Моя оцінка 5+ з 5. Цікава, пізнавальна, популярна і наочна. (І… Погугліть автора книги, він – неймовірно цікавий оповідач). 🙂

Напишіть відгук