bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

Видавничий центр “Академія”

“Минуло п’ять днів. П’ять страхітливих, довжелезних днів, сповнених наруги, глуму і, як не дивно, надії. Правиці моїй пощастило більше, ніж лівиці – ні тріщин, ні переломів не виявилося. Єдине, що трохи втішало – Дем’єн мене не гвалтував. Так, від нього, безумовно, линули певні вібрації, але на щастя, він мене поки що не чіпав.”

Психологічний трилер з перших сторінок, майже одразу занурює нас у розпал подій, сповнених відчаю і шоку головної героїні. Молода дівчина, успішна і гарна, приїздить у віддалену місцину, де закритого типу корпорація облаштувала життя і працю своїх співробітників у режимі цілодобової присутності на території комплексу.  Ось тільки шкода, що її пізній приїзд не зафіксували документально. Аж раптом вона опиняється у кабінеті тамтешнього лікаря, молодого, привабливого чоловіка, справжнього прихованого психопата. Користуючись своїм авторитетом і прихильністю всіх без винятку членів корпорації, а також застосовуючи медичні препарати, залякування і катування, ґвалтівник переконує оточуючих, що знайшов бідолашну дівчину під час пробіжки поза межами організації, і вона втратила глузд від перенесеного нападу невідомих. Отже він бере на себе благородну місію доглядати і лікувати потерпілу. Сила лікаревої харизми позбавляє будь-яких сумнівів навіть покоївку (за що вона врешті заплатить життям!), а скарги і загальний стан (синці, глибокі рани, гематоми) незнайомки літня жінка сприймає, як маячню і нанесену власноруч шкоду психічно хворої людини. Далі події розгортаються з неймовірною потужністю нервового напруження як героїв, так і читача, а фінал викликає шок і повторюваність раз по раз спогадів.

Від першої до останньої сторінки показник особистої свободи пройшов шлях від 10 балів до -10. Послідовно зупиняючись на кожній рисочці цієї уявної шкали, авторка лаконічно і з хірургічною точністю розкрила гостроту реакції колись вільної жінки на приниження і поступову втрату особистості.

Загальна ідея цієї повісті – абсурдність виправдань насильства над жінками, доведена до абсолюту.

У полоні зламаної волі, підкорившись фізичному болю, домінуванню беззаперечного авторитету владного чоловіка, героїня поступово відчуває химерну прихильність, хворобливу любов до свого ката. Але найбільше жахає спокійне і навіть схвальне ставлення спільноти людей, дотичних до подій навколо долі жінки, яка має, на їх погляд, цілком покластися “на такого гарного хлопця”. В повісті гіперболізовано зречівлення жінки у світі чоловічого домінування, адже пояснення ман’яка, чому він поневолив свою жертву, чому схиляє до цілковитої покори фізичним і сексуальним насильством, такі звичні і розповсюджені у реальному житті, бо ми повсякчас їх чуємо від “найкращих членів суспільства”, респектабельних  і надійних його представників.

Книга читалася на одному подиху, Текст без зайвої “води”, чіткий, гострий, зрозумілий. І як зазвичай то буває з книгами цього жанру, залишилось багато запитань до авторки і до сюжету – чому так, а не інакше.

Книгу оцінюю на 5 з 5. Увага, рекомендую обов’язкове обмеження 18+, бо твір містить сцени насильства і сексуальних збочень. (Інтрига, ага)

Напишіть відгук