bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

На Петрівці активно будують новий будівельний супермаркет. Поспішають страшенно, цілодобово працюють люди і техніка. Зрозуміло, що є план відкритися до нового року. Це чудовий, позитивний момент – бізнес процвітає, власники створюють нові робочі місця, сплачують податки, країна отримує свої цілком вагомі бонуси. Але.

Нова вивіска (величезний рекламний банер) на фасаді будівлі просто ріже очі :

«ДЕКО для жінок: посуд, текстиль, подарунки»

Рекламний банер нового супермаркету на М.Петрівка (Київ)
Рекламний банер нового супермаркету на проспекті Степана Бандери (Київ)

WTF?

Переклад мовою сигналів і маркерів подібної інформації на магазині трактується, як: «Жінки, дівчата і маленькі дівчатка, ось тут знаходиться сфера ваших зацікавлень, ось ваша мета і мрія – посуд, який можна обирати, купувати, розміщати на поличках, наповнювати їжею, мити, розповідати про цей досвід іншим особинам жіночої статі; текстиль – купуй, стели/складай, займайся пранням і прасуванням; подарунки – собі та всім, хто потребує вашої уваги, турботи, підтримки, любові і розуміння».

Одна єдина вивіска 10х5 метрів ще не відкритого ДЕКО перекреслює всі «недолугі» спроби профеміністичних організацій і окремих активістів звернути увагу суспільства на сексизм і гендерну дискримінацію в рекламі.

Звичайно, можна звинуватити мене в “усіх смертних гріхах” тих таки феміністок, в тому, що бачу приховані сенси там, де їх немає. Але вони, ці сенси, нікуди не зникнуть, якщо їх просто заперечувати. А мета цього запису у блозі – звернути увагу суспільства, що ось я, наприклад, не задоволена таким порядком речей.

До кого звернутись, щоб вивіску замінили? Порадьте.

Напишіть відгук