bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

Видавнича агенція Discursus , 2017

“Уже минала північ. Олені страшенно хотілося спати. Однак вона прекрасно розуміла, що лише зараз у неї є час, щоб писати. Лише зараз, коли Петрусь, погодований, покупаний і приспаний під звуки читання чергової книги в голос, спить у дитячій, немов янголятко; лише тепер, коли Остап подивився свій улюблений серіал і теж мирно сопе в їхньому ліжку, вона нарешті може перемикнутися зі справ щоденних на часи продавні. Зараз або ніколи.” (Розділ сьомий, у якому оповідається про нелегку долю письменника)

Яка знайома ситуація, картина буденного життя, мого і багатьох інших. Нашого життя. Але так само звичайно у цьому житті відбуваються унікальні події, що частково чи докорінно змінюють його і нас загалом.

Так сталося і з головними героями книги Галини Рис. Рейсом Амстердам – Київ Марко і Олена, абсолютно незнайомі один одному люди, випадково обмінюються валізами, а цю прикрість помічають лише вдома. І якщо у Маркових речах немає нічого особливого – подарунки, сувеніри з далечини для родичів, то в Олениній знаходиться дещо унікальне – недописаний рукопис, книга про Святого Миколая, історія його реального, земного життя. Олена – історикиня і викладачка одного з тернопільських університетів, досліджує джерела достеменно відомих фактів про відому постать минулого, що “обросла” міфами і легендами. Письменство – це справжнє покликання жінки, тому невипадково Маркові, хлопцеві зі Львова, що будує свій маленький бізнес, пов’язаний з його захопленням – малюванням, не в змозі погамувати своє бажання дочитати невидану книгу до останньої сторінки. Потім за досить цікавих, але логічних сьогодні обставин – завдяки соцмережі, герої знаходять один одного і починають спілкування. Ким вони стануть один одному, чи матиме знайомство продовження? Варто прочитати цю незвичайну історію звичайних людей.

Книга з теплою атмосферою, написана простою, зрозумілою мовою про нас і для нас. Проблеми у спілкуванні з іншою статтю, самотність, шлюбні непорозуміння, родичі та їх хибні вибори і висновки, добро і благодійність, допомога ближнім, жертовність і святенність Миколая, вплив його постаті на сучасних людей, і, звичайно, кохання.

Книга дарує приємний час за читанням, що дуже актуально до зимових свят.

Моя оцінка 4 з 5. Після гостросюжетного трилера, як після гострої страви, смак більш нейтрального сюжету відчувається дещо з притлумленими відчуттями. Рекомендую для позитивного настрою і теплих емоцій.

Напишіть відгук