bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

 

“Література!” Катаріна Маренгольц, видавництво Vivat

Маркес, Еко, Джойс, Гемінгвей, Селінджер, Рот, Маєр, Ролінг. “Улісс”, “Процес”, “1984”, “Місіс Делловей”, “Ребекка”, “Сутінки”… Виявляється, не такі вже й зануди ці письменники-класики, а їх твори – доволі цікаве чтиво, особливо якщо вдало визначити улюблений жанр. Дехто, як наприклад, всім відомий Герман Гессе полюбляв часом здійснювати дещо езотеричні подорожі: переїхав з одним пророком до його печери. А Джекові Керуаку, виявляється, належить термін біт-покоління, або бітники – ті, хто прийшов після втраченого покоління (Фіцджеральд, Гемнігвей і інші) і перед хіпі.  (Тепер дуже хочу прочитати відомий твір Керуака “У дорозі”, що в ньому автор відтворює свої реальні переживання і відчуття).

Путівник по літературних “світах”, настільна книга кожного книголюба “Література!” Катаріни Маренгольц на своїх сторінках розповість, чи варто витрачати свій дорогоцінний час читача на популярну книгу (автора), адже вони можуть виявитись не такими вже захопливими або цікавими для певного (чит. – початкового) рівня знавців класики.

Ілюстрації:Дон Парізі. “Анна Кареніна” Лев Толстой

Інфографіки, схеми, короткі тези, вислови, стислий переказ сюжетів, біографії авторів, дотепні зауваження і пікантні подробиці – все, що охоплює кілька століть написання книг у поєднанні з корисними порадами необізнаним читачам чого варто або не варто очікувати від твору та як себе налаштовувати перед читанням – все ці переваги книги важко недооцінити.

Щодо особисто мене, виявилось, що я і половини згаданих книг не читала, а про 20% авторів дізналась вперше. То ж роблю висновок, що мені є “куди рости” :), є що читати. Моя мапа  – книга “Література!” допоможе мені не розгубитись у книжковому океані.

Моя оцінка 5 з 5. Окраса домашньої бібліотеки!

Напишіть відгук