bibicheva.com

життя, що має зміст і сенс

Гра янгола. Карлос Руїс Сафон. Клуб сімейного дозвілля, 2018

Друга книга з циклу “Цвинтар забутих книжок”, що з першою частиною “Тінь вітру” (писала свої враження від її прочитання тут ) пов’язана, на перший погляд, мало. Лише поступово, сторінку за сторінкою, розділ за розділом читач збирає частини загадки, що об’єднує між собою сюжетні лінії. Дивовижно те, як автору вдається розповідати на сторінках книги про життя героїв, історичні і будденні події, змальовувати характери, почуття, залишаючи післясмак чогось не реального, магічного, примарного.

Давид Мартин – молода людина з надзвичайно важкою долею. В ранньому дитинстві його покинула мати, а батько, глибоко травмований війною чоловік, ставиться до сина не більш ніж, як до тягаря. Незважаючи на заборону читати, Давид знаходить прихисток і опіку в обличчі книгаря, Семпере-старшого. Після раптової смерті батька (його вбивають пострілом в серце прямо на очах у хлопця), Девид оселяється в приміщенні редакції місцевої газети, підробляє прибиранням, а згодом починає писати невеликі статті. Ще один покровитель хлопця Педро Відаль докладає зусиль, щоб почали видавати перші художні твори Мартіна, які одразу вподобали читачі. Давид орендує химерний закинутий будинок, йде з редакції, підписує авторський договір з шахраями-видавцями і багато років ховає себе за написанням бульварної детективної серії книжок. Та одного дня в житті талановитого письменника з’являється дехто на ім’я Кореллі, загадковий, дивний, навіть моторошний видавець з Парижу, що робить Девиду пропозицію, від якої важко відмовитись. Хлопець вирішує погодитись, адже на його думку втрачати нічого. І це стає його величезною помилкою, яку виправити неможливо.

Загальне відчуття після читання: крихкість людського існування, прагнення і недосяжність коханої людини, величезний талант, за який завжди потрібно сплатити непідйомну ціну, ціну, що вбиває.

Моя беззаперечна прихильність автору за ідею твору і майстерність написання. І за Барселону раніше мені невідому.

Оцінка 5 з 5. Читання Сафона – справжнє задоволення.

 

Напишіть відгук